Facebook Google+ Twitter

Zaszkodziła mu teczka Wałęsy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-04 16:36

Nieujawnienie IPN-owi teczki Lecha Wałęsy - to główny powód odwołania Andrzeja Jaworskiego z funkcji przewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku pomorskim.

Jak sam twierdzi - gdy był prezesem Stoczni Gdańskiej, nie chciał udostępnić Sławomirowi Cenckiewiczowi dokumentów personalnych Lecha Wałęsy. Byłoby to niezgodne z prawem - uważa były szef PiS w sejmiku pomorskim. Andrzej Jaworski nadal jest członkiem PiS-u, zamierza jednak na razie działać poza jego klubem.
Nieoficjalnie na Pomorzu mówi się o narastającym konflikcie Andrzeja Jaworskiego z posłem PiS-u Jackiem Kurskim. Miał on zarzucić byłemu przewodniczącemu brak aktywności w sprawie tzw. afery sopockiej. Chodzi o oskarżenie prezydenta Sopotu przez biznesmena o korupcję.

Poseł Jacek Kurski, który dziś był porannym gościem Radia Gdańsk nie chciał jednak tego komentować. Powiedział, że Jaworski był przewodniczącym przez dwa lata i teraz nadszedł czas na zmianę. Część osób związnych z PiS-em nieoficjalnie mówi, że Jacek Kurski chce odsunąć Andrzeja Jaworskiego, bo uważa go za głównego konkurenta do mandatu posła Parlamentu Europejskiego w przyszłorocznych wyborach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.