Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36919 miejsce

Zatańcz! Taniec irlandzki nie jest tylko dla wybranych

Zielonogórski Zespół Slievemore przekonuje, że to taniec dla wszystkich. Właśnie wydali płytę z instruktażem irlandzkiego tańca ceili. Nazwa zespołu pochodzi od nazwy wyspy w Irlandii.

Slievemore to góra w północnej części Wyspy Achill w Irlandii. Rozległy masyw kryje po południowej stronie swoich zboczy pozostałości prehistorycznych i celtyckich czasów. To właśnie od tej wyspy pochodzi nazwa zespołu.

Instruktorka Joanna opowiada o akcji wakacyjnej zespołu. / Fot. Jola Paczkowska„Slievemore” uczy tańca entuzjastów celtyckiej kultury. / Fot. Jola PaczkowskaInstruktorka Joanna mówi, że każdego roku w czerwcu na Starym Rynku w Zielonej Górze zespól prezentuje "Celtic Midsummer Dance" - pokaz taneczny nawiązujący do najstarszych wierzeń, legend i zwyczajów irlandzkich.

Tańczą od trzech lat, bo taniec jest ich pasją i sprawia im przyjemność. Właśnie wydali płytę z instruktażem irlandzkiego tańca ceili. Postanowili podczas lata nauczyć tańczyć wszystkich chętnych, którzy będą mieli czas i ochotę na dobrą zabawę przy rytmach irlandzkiej muzyki. Akcję "Walls of Limerick - obalamy mury i stereotypy" kierują do wszystkich, którzy mają odwagę zmierzyć się ze swoimi uprzedzeniami, spróbować czegoś wyjątkowego i przy okazji dobrze się zabawić. Chcą ją zakończyć wielką Biesiadą Irlandzko-Rycerską, 25 sierpnia 2007 r., wraz z Zielonogórskim Bractwem Rycerskim.

Zespół Slievemore z Zielonej Góry. / Fot. Jola PaczkowskaMarzą o tym, że uda im się nauczyć tańca Walls of Limerick całą Zieloną Górę, bo chcą pobić Rekord Guinnessa. Ostatni należy do Amerykanów, którym udało się zachęcić do tańca 5 tys. ludzi.
Wiadomości24 życzą powodzenia!









Czytaj też:
Inspiracje celtyckie w Muzeum Archeologicznym w Świdnicy

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

(+) za propagowanie informacji o folklorze irlandzkim ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Za video !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzkie pasje wciąż mnie zaskakują i fascynują… (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.