Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7020 miejsce

Zatargi personalne, czy wielki przekręt z eBiletem w tle?

Piotr Krupa, założyciel portalu „eBilet.pl” zarzuca funduszowi inwestycyjnemu „Future Invest” działania na szkodę firmy, mające na celu doprowadzenie jej na skraj bankructwa i przejęcia przez inną spółkę należącą do właścicieli funduszu.

 / Fot. ebilet.plKrupa podejrzewa, że fundusz usiłuje dokonać kradzieży portalu i firmy eBilet na szkodę jej udziałowców, o czym informuje prokuraturę w zawiadomieniu z końca listopada. Wartość spółki szacowana jest na 20 mln zł. W oficjalnym piśmie zarzuca, iż fundusz „wyprowadza” ze spółki pieniądze oraz inne aktywa.

Założyciel portalu podaje na swojej stronie internetowej eBilet2, że w ciągu dwóch lat nowi właściciele „nie tylko przejadali cały zysk portalu, ale jeszcze ‘wyczarowali’ sobie astronomiczne straty (tylko w roku 2010 na 700 tys zł !), co jest oczywiście absurdem, ponieważ w 10-tym roku działalności portal generował niezłe zyski i nie wymagał dokładania pieniędzy”.

Innym zarzutem, jaki stawia Krupa, jest chęć „pozbycia się niewygodnych wspólników, którzy 8 lat tyrali na dzisiejszą popularność marki eBilet.pl i finansowali z prywatnych środków jej rozwój”.

Krupa apeluje jednocześnie, by nowi kontrahenci nie nawiązywali współpracy z inwestorami zamieszanymi w „przejęcie” spółki. Przestrzega przed zawieraniem jakichkolwiek umów ze spółkami, którymi zarządzają inwestorzy.

Podobne machinacje miały miejsce już wcześniej. W 2008 roku, pierwotny właściciel firmy, starał się pozyskać nowe fundusze na rozwój firmy. Nawiązał współpracę z funduszem „Future Invest”, któremu sprzedał część udziałów. W krótkim czasie doszło do wymiany „pierwotnych” właścicieli spółki przez fundusz inwestycyjny, bez porozumienia z nimi. Po kilkuletnich przepychankach sądowych, pierwotni właściciele najpierw stracili wszystko, a później odzyskali swoje udziały.

Wszelkie zawiadomienia złożone do prokuratury i inne dokumenty urzędowe związane ze sprawą można znaleźć na stronie eBilet2.

eBilet.pl jest portalem, gdzie można kupić bilety na wszelkie imprezy kulturalne, m.in. koncerty i spektakle teatralne w największych miastach w Polsce. Działa od 2001 roku.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.