Facebook Google+ Twitter

Zatonięcie wielkiej łodzi motorowej u wybrzeża Flores

Co najmniej 22 osoby uznaje się za zaginione po tym, jak w czasie piątkowego sztormu u wybrzeża Flores, na dno poszła duża łódź motorowa. Poszukiwania utrudniają ekstremalne warunki pogodowe.

W piątek po południu, we wschodniej części prowincji Nusa Tenggara (Małe Wyspy Sundajskie), wywróciła się duża łódź motorowa, wioząca pasażerów z Palue do Maumere (Flores).

Jak poinformowała weekendowa „Jakarta Post”, fatalna pogoda w rejonie wywołała potężne 3-metrowe fale, które wywróciły mocno przeładowaną jednostkę.

Do tej pory uratowano 44 osoby. Jak jednak wynika z obliczeń szefa akcji ratunkowej Hermana Da Gomesa, na chwilę obecną co najmniej 22 osoby należy uważać za zaginione. Akcja poszukiwawcza jest znacznie utrudniona z uwagi na panujący w tym rejonie sztorm.

W ratowanie rozbitków zaangażowały się jednostki wojskowe, policja oraz miejscowi rybacy.
Republika Indonezji jako najbardziej wyspiarski kraj na świecie jest uzależniona od transportu morskiego. Niestety warunki pogodowe, ale i również złe przystosowanie miejscowych jednostek pływających do trudnych warunków atmosferycznych, powodują iż co roku powtarzają się morskie tragedie. W styczniu 2009 u wybrzeży wyspy Celebes, zatonięcie promu spowodowało śmierć 335 pasażerów.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.