Facebook Google+ Twitter

Zatrudnienie Fair Play – jak zarządzać wiekiem w firmie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-19 10:21

Społeczna odpowiedzialność biznesu to jeden z najważniejszych czynników kształtujących relacje między pracodawcą, a pracownikiem. Zgodnie z ideą SOB, relacje te powinny być oparte na wzajemnym poszanowaniu praw i obowiązków.

W opinii Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym takie podejście w połączeniu z przemyślaną strategią zarządzania wiekiem może w krótkim czasie podnieść efektywność pracy zatrudnionych i realnie przyczynić się do wzrostu konkurencyjności firmy.

W Polsce nadal niewiele przedsiębiorców zwraca uwagę na zarządzanie wiekiem w firmie, doświadczenie pracowników szczególnie w wieku przedemerytalnym wciąż nie jest właściwie wykorzystywane, a pracownicy w wieku 50+ napotykają często na bariery, wynikające głównie ze stereotypów dotyczących ich przygotowania technicznego, informatycznego i innych umiejętności niezbędnych na rynku pracy. W konsekwencji funkcjonowania stereotypowych opinii na temat starszych pracowników wielu z nich postanawia odejść na wcześniejszą emeryturę, a tym samym bezpowrotnie zabrać z firmy swoją cenną wiedzę i doświadczenie. Dlatego istnieje potrzeba wsparcia pracowników 50+ w ich rozwoju i aktywności zawodowej, a także uświadomienia pracodawcom, że społeczna odpowiedzialność i etyka biznesu, wpływając na system zarządzania wiekiem, podnoszą jego efektywność i wpływają na osiąganie przez przedsiębiorstwa lepszych wyników ekonomicznych.

Odpowiedzią na te wyzwania jest projekt realizowany przez Fundację „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” KIG oraz włoskiego partnera E.Ri.Fo. pn. „Zatrudnienie Fair Play. Zostań Mentorem. Wsparcie aktywności i rozwoju zawodowego pracowników 50+ w województwie mazowieckim".

Najbliższe spotkanie z cyklu bezpłatnych spotkań warsztatowo-promocyjnych poświęconych aktywizacji pracowników 50+ i zarządzaniu wiekiem odbędzie się 6 czerwca w Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa, przy ul. Sokołowskiej 161, w Siedlcach. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapewniamy materiały informacyjne, serwis kawowy oraz lunch.

Wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego, jaki znajduje się na stronie projektu Zostań Mentorem.
(Olga Baraniak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.