Facebook Google+ Twitter

Zatrudniłbyś osobę ze spektrum autyzmu (ASD)?

Jednym z najciekawszych zagadnień seminarium, które miało miejsce 24 maja w gmachu wieżowca przy ul. Zielnej 37 w Warszawie, był projekt "Przyspieszanie zatrudniania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) w Biznesie", współfinansowany przez Komisję Europejską.

 / Fot. Dominik LenartGłównym celem tego projektu, realizowanego przez Specialist People Foundation, jest przede wszystkim praktyczna poprawa dostępu oraz utrzymanie na rynku pracy osób cierpiących na autyzm. Jego pomysłodawcą jest Thorkil Sonne - założyciel Specialist People Foundation, który na co dzień wychowuje dziecko, cierpiące na autyzm. Główna idea tego projektu zrodziła się w jego głowie w momencie, gdy postanowił, że powinno się stworzyć warunki godnego życia właśnie dla osób, które mają zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD). Główna pomoc polega na tym, że osoby takie otrzymują pomoc na rynku pracy, poprzez zapewnianie im zarówno równości, jak i prawa do pracy. Cała akcja ma na celu zwiększenie integracji społecznej osób, które mają zaburzenia ASD.

Duńskie przedsiębiorstwo społeczne Specialisterne jest pierwszą firmą na świecie, która zaczęła widzieć potrzebę dostosowania nieprzeciętnych umiejętności, a także kompetencji osób z ASD do potrzeb biznesu. Stała się ona znaną organizacją na forum międzynarodowym, która udziela pomocy osobom z ASD poprzez ich integrację z całym społeczeństwem oraz świadczenie usług o najwyższym standardzie ich przełożonym.

Fundacja Special People Foundation pierwszy międzynarodowy oddział poza Danią otworzyła w szkockim Glasgow w sierpniu 2010 roku. W 2011 roku otworzono kolejne, najpierw w kwietniu w Islandii, a następnie w październiku w Szwajcarii.

Opierając się na ośmioletniej pracy, pełnej bogatych doświadczeń i wiedzy, Specialisterne buduje aktualnie platformę, mającą wspierać i standaryzować model biznesu, który można wdrożyć w każdej kulturze i systemie opieki społecznej, zarówno w państwach należących do Unii Europejskiej, jak i na całym globie.

Projekt jest realizowany, oprócz Danii, w czterech największych państwach UE pod względem ludności do których należą: Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy oraz Polska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rozwadowski
  • Rozwadowski
  • 26.05.2012 03:11

Tak zatrudniłbym .Dał bym pracę taka gdzie tak bardzo by nie była monotonna np porządkowanie i sprzątanie w kolo zakładu i w zakładzie Karmienie zwierząt domowych .Tak zdecydowanie zatrudniłbym takiego chorego człowieka aby on czuł się potrzebny a mi by się przydał do takich nie zbyt ważnych prac ale bardzo przydatnych i potrzebnych..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.