Facebook Google+ Twitter

"Zatrudnimy od ręki!" - te firmy zatrudniają pracowników. Zobacz!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-11-25 14:37

"Świeżej krwi" potrzeba zarówno na wyższych stanowiskach, jak i szeregowych. Tak dobrze nie było od dawna. - Wzrosła liczba ofert pracy, dużo, bo aż o 13 tysięcy! - komentuje Ewa Matusiak, główna specjalistka UP w Toruniu.

Spawacze i informatycy
- Od półtora roku szukam pracy, składam swoje CV gdzie tylko się da - zdradza Patryk, absolwent WSG w Bydgoszczy. - Długo, długo nie było reakcji, a w ostatnim czasie skontaktowały się ze mną dwie poważne firmy, by zaprosić na rozmowy rekrutacyjne. Może wreszcie uda mi się gdzieś zahaczyć.

- Od stycznia do września tego roku było o ponad 13 tysięcy więcej ofert pracy niż w tym samym czasie poprzedniego. Nie mamy jeszcze szczegółowych statystyk za październik, ale także zapowiada się nieźle - dodaje Matusiak.
Najbardziej pracowników poszukują firmy z branż przemysłowej, handlu, administracji i usług.

- Ze wstępnych danych regionalnych za październik tego roku wynika, że o 2,5 procent spadła liczba bezrobotnych, w porównaniu z wrześniem, przez miesiąc ubyło ich ponad 3 tysiące - informują w WUP.

Słowa urzędników potwierdzają się w firmach. Rekordowo dużo zatrudnia bydgoska Pesa. Tylko do końca tego roku zamierza powiększyć załogę aż o 200 osób. - Od zaraz poszukujemy między innymi spawaczy i ślusarzy z uprawnieniami, monterów instalacji elektrycznych, inżynierów konstruktorów, projektantów systemów - wymienia Maciej Grześkowiak, szef promocji w Pesie.

Centrum Obsługi Biznesu w Bydgoszczy, które ma oddział również w Grudziądzu, zatrudni konsultantów ds. tytułów prasowych i sprzedaży telefonicznej, specjalistów ds. sprzedaży usług prawnych. Firma podkreśla , że jako jedna z nielicznych w swojej branży, oferuje umowy o pracę.

Bydgoska Kantata (branża informatyczna) poszukuje informatyków programujących w C#, mających doświadczenie z aplikacjami bazodanowymi, ze znajomością MSSQL Server.

- Mam nadzieję, że Kujawy będą drugą Doliną Krzemową, do czego chcemy dokładać cegiełki zatrudniając kolejnych informatyków - zdradza Jacek Regiec, prezes Kantaty.

(Mariusz Szczygajło)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.