Facebook Google+ Twitter

Zatruta wódka znów zalewa Czechy

Od czasu zniesienia prohibicji tzn. od początku ubiegłego miesiąca odnotowano tam kolejnych dziesięć ofiar śmiertelnych zatrucia wódką zmieszaną z metanolem. Policja Republiki Czeskiej przyznaje, że nie jest w stanie wykryć sprawców.

„Nie udało nam się ostatnio posunąć ani trochę do przodu.” - powiedział w wywiadzie dla dziennika "Lidove Noviny" szef Specjalnej Grupy Operacyjnej „Metyl” Václav Kučera (wym.: waclaw kuczera). Wyraził też przypuszczenie, że zapasy zatrutego alkoholu są przechowywane na wielkich składowiskach kontenerów, a także w lasach.

Przewiduje, że do zgonów z powodu zatrucia nielegalnym alkoholem będzie dochodzić jeszcze nawet przez rok: „Ludzie wciąż jeszcze nie stracili zaufania do alkoholu bez banderol.” - czytamy na
www.lidovky.cz

Handel podrabianą wódką z metanolem prowadzą zorganizowane grupy przestępcze. Ludzie lekko zatruci, nie są skłonni do składania zeznań. Natomiast zatrutym ciężko, którzy nie mają już wiele do stracenia, odejmuje wzrok i mowę - wyjaśnił sytuację dowódca specjalnego biura śledczego. Oblicza się, że tylko w prywatnych mieszkaniach w tym sąsiadującym z naszym krajem może być jeszcze około pięć tysięcy butelek podrobionej wódki oraz samogonu zawierających metyl.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.