Facebook Google+ Twitter

Zatrutego muchomorem chłopca czeka kolejna operacja

Nie szybciej niż w środę zatruty muchomorem Tomek przejdzie kolejną operację. Jak podaje Centrum Zdrowia Dziecka – stan chłopca jest stabilny.

Kierująca kliniką anestezjologii Centrum Zdrowia Dziecka dr Małgorzata Manowska poinformowała, że dziecko przygotowywane jest do zabiegu. Nie sprecyzowano jednak jaka operacja jest przygotowywana. W chwili obecnej Tomek znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej, jest dializowany i podłączony do respiratora. Dr Manowska objaśnia, że organizm chłopca poradziłby sobie bez dializowania, lecz lekarze nie chcą obciążać jego nerek.

W ostatni weekend zostało wykonanych kilka zabiegów, poprawiających funkcjonowanie przeszczepionej wątroby oraz przywrócenie dializowania nerek. W piątek, z powodu problemów z oddychaniem, chłopca znowu podłączono do respiratora.

Młody chłopiec zatruł się muchomorem sromotnikowym 8 sierpnia. Nieświadomi rodzice, zaczęli się niepokoić osłabieniem syna i trzeciego dnia Tomek trafił do szpitala. Lekarze szybko postawili diagnozę i natychmiast wpisali go na listę osób pilnie wymagających transplantacji. Dawcą został 25-letni mężczyzna - ofiara wypadku. Przeszczep odbył się 17 sierpnia. Operacja się udała. Proces wybudzania chłopca i odłączania go od respiratora został rozpoczęty po paru dniach.

Lekarze apelują, aby nie podawać grzybów dzieciom, gdyż nie są one odpowiednim pokarmem dla niedojrzałej wątroby, nieradzącej sobie jeszcze z neutralizacją toksyn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.