Facebook Google+ Twitter

Zatrzymaj Czas. Nie Daj Szans Rakowi!

W grudniu 2011 roku ruszyła piąta edycja ogólnopolskiego konkursu "Mam Haka Na Raka", organizowanego przez Polską Unię Onkologii. Konkurs ten skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 / Fot. Logo konkursu "Mam Haka Na Raka"Pięcioosobowa grupa licealistów z II Liceum Ogólnokształcącego w Będzinie: Klaudia Basak, Magdalena Derela, Damian Dworak, Anita Sroka i Mateusz Zub, wraz z opiekunem szkolnym psychologiem Luizą Witkowską, uczestniczą w piątej edycji programu "Mam Haka Na Raka".

Grupa "hakowiczów" to uczniowie drugiej klasy biologiczno-chemicznej z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie.
Bardzo zaangażowaliśmy się w działania związane z realizacją programu: zdobyliśmy patronat honorowy, staraliśmy się również o patronaty medialne – udało nam się uzyskać patronat internetowej telewizji Kanał99. W porozumieniu z drukarnią "Grafprint" oraz zakładem poligraficznym "Rewera" wydrukowaliśmy ulotki o tematyce związanej z profilaktyką raka jelita grubego.

Jednym z nadrzędnych celów programu "Mam Haka Na Raka" jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez umiejętną edukację i oswajanie społeczeństwa z tematyką chorób nowotworowych. Nasza grupa realizowała ten cel poprzez przedstawianie stworzonej przez siebie prezentacji multimedialnej, dotyczącej czynników ryzyka, objawów, sposobów leczenia oraz metod zapobiegania występowaniu raka jelita grubego. Prelekcje te odbyły się między innymi w Domu Pomocy Społecznej Senior w Czeladzi, Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, Miejskim Zespole Szkół Nr 2 w Będzinie, Gimnazjum Nr 1 w Czeladzi oraz II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie.

Uwieńczeniem naszych działań będzie "Dzień hakowicza", który odbędzie się 23 lutego 2012 roku w godzinach 16-20 na terenie Centrum Handlowego M1 w Czeladzi. W trakcie happeningu zorganizujemy Flash Mob, połączony z akcją rozdawania ulotek o charakterze profilaktycznym oraz akcją zbierania podpisów pod deklaracją: "Zachęcę jedną osobę do przeprowadzenia badania profilaktycznego".

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału i wsparcia
naszej akcji. Zapraszamy również do śledzenia naszych działań na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Mam-Haka-Na-Raka-Zespół-0168-z-II-LO-im-S-Wyspiańskiego-w-Będzinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.