Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12860 miejsce

Zatrzymane w obiektywie Stanisława Dunin-Borkowskiego

W piątek, 12 października 2012 roku, w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się kolejny wernisaż. Tym razem były to "Relikty" autorstwa Stanisława Dunin-Borkowskiego.

Stanisław Dunin - Borkowski podczas wernisażu. / Fot. Krzysztof KrzakJest to pierwsza indywidualna ekspozycja tego 30-letniego ostrowczanina, który z wykształcenia jest ekonomistą, ale z artystyczną duszą. Dowiódł tego, prezentując już wcześniej swoje fotografie na kilku wystawach zbiorowych, między innymi w dorocznej prezentacji dorobku członków Fotoklubu "Galeria", działającym przy MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim, którego Stanisław Dunin-Borkowski jest członkiem od 2006 roku (rok później został zatrudniony w tutejszej Galerii Fotografii). Ten obiecujący artysta brał także udział w wystawie w ramach VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej (2010 r.), ekspozycji "Portret" w Kole, "Decentryzm - w poszukiwaniu nowej fotografii" w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w wystawie w ramach XIII Festiwalu Chopinowskiego w Nowym Yorku (2011 r). Swoje umiejętności Stanisław Dunin-Borkowski doskonalił podczas kilku plenerów artystycznych, na przykład w zorganizowanym przy współpracy z łódzką Wyższą Szkołą Sztuki i Projektowania plenerze "Industrial" w Łodzi.

Jedna z prac Stanisława Dunin - Borkowskiego. / Fot. Krzysztof KrzakPrezentowana w macierzystej galerii Dunin-Borkowskiego wystawa przedstawia główny nurt artystycznych fascynacji fotografika. "Relikty" to zdjęcia wykonane w starych, opuszczonych przez ludzi obiektach mieszkalnych i przemysłowych. Miejsca, w których jakiś czas temu toczyło się normalne ludzkie życie. Na fotografiach widzimy poniszczone, porzucone, zakurzone meble, które do niedawna służyły lokatorom fotografowanych przez artystę domostw. Niektóre z tych sprzętów są niedbale porzucone, jakby ktoś opuszczał lokum w pośpiechu - czym spowodowanym? Można tylko domniemywać. W pamięć zapada fotografia ubrań równo wiszących na wieszakach w naruszonej zębem czasu szafie. Ma się wrażenie, że ich właściciele założą je za chwilę na nowo. Albo te "wyglądające" z kredensu talerze, czy opróżniona flaszka wódki otoczona wianuszkiem musztardówek...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo interesujące zatrzymanie minionych okruchów. Plastyka zdjęć z pewnością działa na wyobraźnię odbiorcy. Ja zobaczyłem nie tylko opuszczone wnętrza i porzucone elementy codzienności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetna impreza kulturalna. ! Brawo Ostrowiec Ś.
PS. Znałam Stanisława Dunin -Borkowskiego z Krakowa. Był bez brody i chyba miałby dziś 100 lat.;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.