Facebook Google+ Twitter

Zatrzymano 4 osoby odpowiedzialne za porwanie Piotra Stańczaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-18 19:09

Pakistańska policja zatrzymała cztery osoby odpowiedzialne za porwanie polskiego inżyniera z Geofizyki Kraków, Piotra Stańczaka we wrześniu 2008. Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski powiedział, że informacja została przekazana przez naszą ambasadę w Pakistanie.

Zatrzymani są bezpośrednio odpowiedzialni za śmierć trzech pakistańskich pracowników Geofizyki i za porwanie Polaka oraz przekazanie go grupie Tehrik-i-Taliban. Na ich czele stał lokalny mułła.
Rzecznik zaznaczył, że Polska cały czas wywierała nacisk na władze Pakistanu, by prowadziły intensywne śledztwo w sprawie zabójstwa Polaka.

Polak pracował na placówce Geofizyki Kraków w Pakistanie. Został zabity przez rebeliantów z ugrupowania Tehrik-i-Taliban w lutym 2009 roku. Tłumaczyli, że zgładzili Polaka, bo pakistański rząd nie chciał wypuścić na wolność ich współtowarzyszy. Po odnalezieniu jego ciało wróciło w kwietniu do kraju.

Piotr Stańczak był pierwszym od siedmiu lat obcokrajowcem w Pakistanie, którego porwanie zakończyło się śmiercią. Wcześniej ten sam los spotkał amerykańskiego dziennikarza Daniela Pearl'a. Wielu innych porwanych obcokrajowców udało się uwolnić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.