Facebook Google+ Twitter

Zatrzymano 5 cudzoziemców i Polaka z cudzym dowodem osobistym

Zatrzymano 5 cudzoziemców i Polaka z cudzym dowodem osobistym.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej 9 stycznia br. zatrzymali pięciu cudzoziemców. Trzech obywateli Ukrainy, którzy posługiwali się wyłudzonymi w konsulacie we Lwowie wizami, obywatela Pakistanu przebywającego w naszym kraju bez wymaganej wizy i obywatela Wietnamu mieszkającego od kilku lat w Polsce, którego poszukiwała bydgoska prokuratura. Jeden z zatrzymanych obywateli Ukrainy ukrywał swą prawdziwą tożsamość. Zatrzymano również Polaka, który udawał się do Francji, a do kontroli przedstawił cudzy, jak twierdził znaleziony, dokument osobisty.

Jak informuje chor. SG Anna Galon - rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej: Dwaj obywatele Ukrainy zatrzymani zostali przez funkcjonariuszy z Placówki w Tuplicach, gdy podróżowali z Niemiec do Polski samochodem osobowym za posługiwanie się wizami uzyskanymi w sposób nieuczciwy. Ich wizy wydano w celu wykonywania pracy w Polsce, której nie podjęli. Po wykonaniu czynności procesowych i decyzji o dobrowolnym poddaniu się karze Prokurator Rejonowy w Żarach wymierzył im karę 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 3 lat. Komendant Placówki w Tuplicach unieważnił ich wizy i wydał decyzje zobowiązujące cudzoziemców do opuszczenia Polski.

Obywatel Ukrainy zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wspólnej Polsko - Niemieckiej Placówki z Ludwigsdorfu podróżował autokarem jadącym z Niemiec. Usłyszał te same zarzuty, co cudzoziemcy w Tuplicach, bowiem zgodnie ze złożonym w konsulacie oświadczeniem miał pracować w Warszawie, a nie przebywa w Niemczech. Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności ustalono, że osoba ta figuruje w systemie jako ktoś inny, jako niepożądana w Polsce, której należy odmówić wjazdu. Aby umożliwić sobie wjazd osoba ta zmieniła swoje dane osobowe i wprowadzając w błąd organy państwowe uzyskała możliwość wjazdu do Polski.

Funkcjonariusze z Tuplic zatrzymali obywatela Pakistanu za brak dokumentów zezwalających mu na pobyt w Polsce. Jest to mężczyzna, który od kilku lat zamieszkuje w naszym kraju nielegalnie. Jednak mimo tego faktu nie spełnił warunków, które umożliwiłyby mu skorzystanie z abolicji w stosunku do cudzoziemców nielegalnie przebywających w Polsce, która zakończyła się 2 lipca 2012r. Kontrola wykazała nielegalny pobyt, wszczęto procedurę deportacyjną. Oczekuje na decyzję sądu co do umieszczenia go w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców oczekujących na decyzję o wydaleniu.

Obywatela Wietnamu zatrzymano w Kołbaskowie w wyniku realizacji umieszczonych w bazie danych zastrzeżeń wobec tej osoby. Mężczyzna jest poszukiwany w związku z podejrzeniem przywłaszczenia sobie powierzonej mu rzeczy ruchomej, za co w kodeksie karny określono karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Wietnamczyk, został doprowadzony do najbliższego aresztu śledczego.


W Świecku zatrzymano również Polaka, który udawał się do Francji, a do kontroli przedstawił cudzy dowód osobisty. Zatrzymany zeznał że we Francji pracuje i niestety zapomniał zabrać stamtąd dowodu osobistego. W obawie przed problemami podczas kontroli postanowił legitymować się nie swoim dowodem osobistym który znalazł.
Do osoby na zdjęciu nie był nawet podobny. Teraz czeka go postępowanie karne za posługiwanie się przy przekraczaniu granicy i przywłaszczenie cudzego dowodu osobistego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.