Facebook Google+ Twitter

Zatrzymano mężczyznę planującego porwanie psów prezydenta Obamy

Aresztowano mężczyznę podejrzewanego o plan porwania psów Baracka Obamy. Secret Service przyznaje, że zatrzymania dokonano na terenie Dystryktu Kolumbii (D.C. Waszyngton); w samochodzie podejrzanego znaleziono broń i amunicję.

Portugalskie psy wodne; na zdjęciu Bo (l.) i Sunny (pr.), właścicielami jest rodzina Obama. (fot. 2013). By Pete Souza [Public domain], via Wikimedia Commons / Fot. Pete SouzaAresztowano mężczyznę podejrzewanego o plan porwania psów Baracka Obamy. Secret Service przyznaje, że zatrzymania dokonano na terenie Dystryktu Kolumbii (D.C. Waszyngton); w samochodzie podejrzanego znaleziono broń i amunicję.

Niedoszłym porywaczem okazał się Scott D. Stockert (49) z Dickinson (Północna Dakota, USA). Zatrzymany oświadczył agentom, że jest Jezusem Chrystusem (weryfikacja danych prawa jazdy nie potwierdziła jego słów), dzieckiem miłości Johna F. Kennedy'ego i Marilyn Monroe. Wspomniał też o planie porwania psów amerykańskiego prezydenta. Barack Obama chlubi się posiadaniem pary pięknych portugalskich psów wodnych (Bo i Sunny). Mało znana rasa cieszy się w ostatnich latach rosnącą popularnością na świecie.

Secret Service wytropiła Stockerta w hotelu Hampton Inn, nieopodal Białego Domu. Do Waszyngtonu przybył własnym pickupem. Nie sprawiał większych kłopotów podczas zatrzymania. Na zapytanie o broń, potwierdził i wskazał na samochód. Pod tylnym siedzeniem agenci znaleźli strzelbę typu pump action i karabin powtarzalny kal. 22. Okazało się, że broń nie jest zarejestrowana, a to stanowiło podstawę do zatrzymania bezprawnego posiadacza. Oprócz tego znaleziono ponad 350 sztuk amunicji, pałkę policyjną i maczetę z 30-centymetrowym ostrzem.

Stockert został oskarżony o obnoszenie się z bronią poza domem lub miejscem pracy, co jest nielegalne w większości przypadków w D.C. Po wstępnym przesłuchaniu, które odbyło się w piątek, sędzia zwolnił mężczyznę, jednak pozostanie on pod dozorem władz. Zanim sąd wyznaczy datę rozprawy, Stockert będzie poddany stosownym badaniom. Ponadto obowiązuje go zakaz posiadania broni lub jakiejkolwiek jej imitacji, oraz zakaz przebywania w pobliżu Białego Domu i Kapitolu.

Scott D. Stockert nie tylko wprawił w zdumienie agentów Secret Service zwierzając się ze swoich rodzinnych koligacji, bowiem oznajmił, że przybył do Waszyngtonu aby wziąć udział w wyborach prezydenckich i bronić programu opieki zdrowotnej. Póki co, jest to jeden z bardziej zagadkowych przypadków tak zwanego "szweja". Nie wiadomo dlaczego Stockert postanowił porwać psa prezydenta Obamy, nie wiadomo też czy decydował się uprowadzić oba czy jednego. Reporterowi NBC Washington oświadczył: Trafiliście na niewłaściwą osobę w tym całym bałaganie. Wyp... wasz świat w powietrze.


źródła:
NBC Washington
b. funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.