Facebook Google+ Twitter

Zatrzymano oficera milicji podejrzanego o zabicie Politkowskiej

Zatrzymano podejrzanego o organizację zabójstwa dziennikarki ''Nowej Gaziety'' Anny Politkowskiej. Jest nim b. podpułkownik milicji Dmitrij Pawljuczenkow. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wystąpi w środę do sądu o wydanie nakazu aresztowania oficera.

Zatrzymano oficera milicji podejrzanego o zabicie Politkowskiej / Fot. Tej/Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0.Jak donosi "Nowaja Gazeta", Ppłk Pawliuczenkow otrzymał zlecenie na zabójstwo Anny Politkowskiej.

"Zorganizował grupę przestępczą, rozdzielił role między jej członków, zorganizował obserwację dziennikarki, wyposażył bezpośredniego zabójcę w pistolet z tłumikiem" - informuje "Nowaja Gazeta".

Pawljuczenkow jak dotąd był głównym świadkiem oskarżenia w procesie o zabójstwo dziennikarki. Podczas pierwszego procesu bezpośrednich zabójców Politkowskiej, Pawljuczenkow występował jako utajniony świadek oskarżenia. Aresztowanych wtedy braci Dżabraila i Ibrahima Machmudowów, oficera milicji Siergieja Chadżikurbanowa oraz oficera FSB Pawła Riaguzowa uniewinniono z braku dowodów.

Zatrzymanie Pawliuczenkowa może przynieść istotny przełom w sprawie, gdyż na jego zeznaniach opierały się oskarżenia przeciwko braci Machmudowów oraz ich wspólników.

Rzecznik Komitetu Śledczego poinformował, iż Pawliuczenkow jest "również w posiadaniu danych o domniemanym zleceniodawcy morderstwa".

Anna Politkowska - wybitna dziennikarka, obrończyni praw człowieka i autorka książek o współczesnej Rosji, m.in o autorytarnej polityce Władimira Putina. Politkowska została zastrzelona 7 października 2006 roku na klatce schodowej swojego moskiewskiego domu.

Źródło: TVN24

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

myNaród
  • myNaród
  • 24.08.2011 20:38

ten wzorzec postępowania z opozycją zastosowała PO w Polsce do "twórczych dyskusji" z opozycją .
Przykład 1 - postrzelona "wymiana zdań" w siedzibie PiS w Łodzi.
Przykład 2 - wisielcza "wymiana zdań" w siedzibie Samoobrony w Warszawie
Przekład Główny - mordercza "wymiana zdań" pod Smoleńskiem.

POdobieństwo uderzające.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.