Facebook Google+ Twitter

Zatrzymano osoby grożące śmiercią agentowi Tomkowi

Mężczyźni zatrzymani przez policję usłyszeli zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec posła PiS. Tomasz Kaczmarek otrzymywał drogą elektroniczną anonimy o niepokojącej treści.

Michał W. z Warszawy i Zygmunt D. z Rzeszowa, którzy usłyszeli zarzuty pozostaną na wolności. Czyn zabroniony jakiego się dopuścili to kierowanie gróźb karalnych drogą elektroniczną. Adresatem maili z pogróżkami był poseł PiS Tomasz Kaczmarek.

Gazeta.pl cytuje wyjątki z anonimów jakie wysłano do b. agenta CBA: "Skorzystam z tego, co mnie w wojsku nauczyli, bo pewnie taki gej jak ty nie był w woju... Ustalę tylko, gdzie masz biuro poselskie i j...ę ci z rakietnicy w łeb." Ciężar gatunkowy argumentów jakie przedstawiali nadawcy wzbudził uzasadnione podejrzenie posła. Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadziła śledztwo w tej sprawie od września ubiegłego roku. Rzecznik prokuratury nie podaje na chwilę obecną szczegółów dotyczących pobudek jakimi powodowali się sprawcy ani tego jak dalece byli zdeterminowani aby pozbawić życia agenta Tomka.

Tomasz Kaczmarek - polityk, działacz Prawa i Sprawiedliwości; Busko-Zdrój, spotkanie w Pensjonacie Sanato, 6 stycznia 2013 r. wikipedia / Fot. Jarosław Roland Kruk Sam zainteresowany sądzi, że takie zachowania przejawiane wobec jego osoby mogą wynikać z działań dotyczących nieprawidłowości w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Zwracał uwagę, że właśnie tam utwierdza się w podejrzeniach nielegalnego inwigilowania posłów. Tomasz Kaczmarek zaznaczył też wcześniej, iż człowiek z jego doświadczeniem może obawiać się zamachu z różnych stron. Zajmował się zarówno bossami narkotykowymi jak i dużymi aferami. Jednakowoż konsekwentnie odmawiał ochrony jaką chciano przyznać z uwagi na zagrożenie.

Przestępstwa polegające na ustawicznym "korespondowaniu", a mające charakter gróźb karalnych są plagą. Świadczą o tym ostatnie doniesienia o podobnych problemach premiera Tuska (link)


article by Paweł Jankowski

utwór udostępniany na licencji CC3.0


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nooo... rakietnica to nie przelewki! Łeb może potem rozboleć.
Ale czy nie lepiej było zostać "pod pokrywką" , zamiast obwozić się po Polsce z immunitetem i pogadankami w klubach Gazety Polskiej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to jest przykladem "panstwa prawa i sprawiedliwosci" ? Pytam sie patrzac z pozycji obserwatora, lecz w sercu, mysli, pracy i naiwnosci ciagle wierze ze bedzie czas, nastapi taka chwila, gdy bez watpliwosci bede mogl glosic wylacznie dobre slowa o rodaku. Nie wazne dla jakiej zasady, kto kogo, jak, dlaczego itd., a moze to jest wszystko jedno ?...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.