Facebook Google+ Twitter

Zatrzymano pedofila, który podawał się za policjanta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-12 11:27

Stołeczna policja zatrzymała pedofila podającego się za funkcjonariusza policji. Zatrzymany to 31-letni Robert W., jeden z zabójców maturzysty Tomka Jaworskiego w głośnej sprawie z 1997 roku.

Pod koniec stycznia policja otrzymała sygnał, że człowiek podający się za policjanta wykorzystał seksualnie 14-latkę. Mężczyna nawiązał kontakt z dziewczyną przez internet, nakłonił ją do spotkania, podczas którego zmusił ją do czynności seksualnych. Zastraszona dziewczyna nie poinformowała o sprawie nikogo, także najbliższych. Policję zawiadomił jeden z jej znajomych.

Sprawą zajęło się biuro spraw wewnętrznych, które podejerzewało, że może być w nią zamieszany jeden z funkcjonariuszy. Po kilkutygodniowym śledztwie ustalono adres zamieszkania mężczyzny. Podczas zatrzymania okazało się, że jest to Robert W., podający się za policjanta. Usłyszał już zarzuty i został aresztowany na trzy miesiące.

Mężczyzna był wcześniej karany. Za udział w porwaniu i zabójstwie w 1997 roku maturzysty Tomka Jaworskiego został skazany na 12 lat więzienia, ale został zwolniony po 10 latach.

W czerwcu 1997 roku Tomek Jaworski i jego koledzy, żoliborscy maturzyści, zostali napadnięci na klasowym ognisku na polanie w parku Młocińskim przez bandę młodych ludzi, uzbrojonych w drągi i kije bejsbolowe. Tomka uprowadzili, a po kilku dniach znęcania się na nim zamordowali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.