Facebook Google+ Twitter

Zatrzymano podejrzanych o udział w zamieszkach na stadionie GKS Katowice

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-31 12:10

Śląscy policjanci zatrzymali trzech, kolejnych mężczyzn podejrzanych o udział w zamieszkach na stadionie GKS Katowice. Zatrzymani, mieszkańcy Jaworzna, przyznali sie do winy i dobrowolnie poddali się karze.

Do zamieszek doszło w minioną niedzielę podczas meczu GKS Katowice - GKS Jastrzębie. Kibice odpalali na trybunach race, powodując zadymienie na stadionie. Jeden z sędziów został uderzony w głowę rolką serpentyny rzuconą z trybun.

Gdy rozgrywki zostały przerwane, grupa kilkudziesięciu fanów katowickiej drużyny zaatakowała służby porządkowe. Porządek na trybunach zaprowadzili interweniujący policjanci. Po zamieszkach zatrzymano trzech najbardziej agresywnych pseudokibiców.

Zatrzymani mieszkańcy Jaworzna są kolejnymi uczestnikami zdarzenia. Przyznali się do czynnego udziału w zamieszkach i ataku na pracowników ochrony. Po złożeniu wyjaśnień dobrowolnie poddali się karze. Dwóch otrzymało karę jednego roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, trzeci - dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat.

Chuligani zapłacą także grzywny w wysokości od tysiąca do dwóch tysięcy złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.