Facebook Google+ Twitter

Zatrzymany w Pyrzowicach za fałszywe alarmy, jest oszustem internetowym ściganym listem gończym

Czy zatrzymany w piątek na lotnisku w Pyrzowicach 26-latek jest odpowiedzialny za fałszywe alarmy bombowe, które niemal sparaliżowały Polskę 25 czerwca? Nieoficjalnie wiadomo, że zatrzymany przyznał się do winy. Jeszcze dziś prokuratura ma mu postawić zarzuty. Wiadomo też, że był poszukiwany listem gończym za oszustwa internetowe.

 / Fot. PAPZ całą pewnością można powiedzieć, że zatrzymany 26-latek, mieszkający ostatnio w Wielkiej Brytanii, poszukiwany już listem gończym za 36 oszustw w Internecie, kontaktował się z dwoma mężczyznami, których policja zatrzymała w związku ze sprawą, a prokuratura zwolniła z braku dowodów.

Jak mówił w TVN24 Komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński, przy zatrzymanym znaleziono sprzęt, który mógł służyć do wysłania maili z groźbami do kilkudziesięciu instytucji na terenie całej Polski.

Jeszcze we wtorek policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o związek z fałszywymi alarmami, ale zostali zwolnieni w czwartek z braku dowodów. Zatrzymany w Pyrzowicach 26-letni mężczyzna, prawdopodobnie wysyłał maile z informacją o bombie.

Jak podaje TVN24, anonimowy oficer z KGP potwierdził, że przy zatrzymanym znaleziono telefon komórkowy, z którego wysłano maile z pogróżkami.

Przypomnijmy, że 25 czerwca fałszywe alarmy bombowe sparaliżowały 22 instytucje publiczne w całej Polsce. Konieczna była ewakuacja kilku tysięcy ludzi, w tym ciężko chorych z zagrożonych szpitali.

Fałszywe alarmy sparaliżowały 22 instytucje w całej Polsce

Tak było w Warszawie przy Szpitalu Bródnowskim

Śledztwo w sprawie fałszywych alarmów prowadzi Prokuratura Okręgowa w Katowicach, ale jak zapowiedział w piątek prokurator generalny Andrzej Seremet, przejmie je inna jednostka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Śmiesznym jest paragraf, z którego za taki czyn grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności, a ludzie pozbawieni wszelkich zasad moralnych grają na portfelu podatników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.