Facebook Google+ Twitter

"Zaufaj mi, jestem dr Ozzy" - antyporadnik zdrowotny

Już tytuł daje wyobrażenie o treści książki. "Zaufaj mi, jestem dr Ozzy" to pozycja, której zawierzać w pełni mogą tylko osoby pokroju autora. On sam uczciwie stawia sprawę i przestrzega, że nie warto brać sobie do serca wszystkiego co mówi

Już tytuł daje wyobrażenie o treści książki. "Zaufaj mi, jestem dr Ozzy" to pozycja, której zawierzać w pełni mogą tylko osoby pokroju autora. On sam uczciwie stawia sprawę i przestrzega, że nie warto brać sobie do serca wszystkiego co mówi.

'Zaufaj mi, jestem dr Ozzy' aut. Ozzy Osbourne, Chris Ayres (okładka przód); wyd. In Rock Music Press 2015 / Fot. In Rock Music PressKsiążę Ciemności z podziwu godnym zapamiętaniem jest skłonny omówić każdy przypadek, którym na co dzień zajmują się najprawdziwsi medycy i nie tylko. Czy cierpisz na zatwardzenie, czy podejrzewasz siebie o popadanie w depresję, a może to tylko stulejka... Tym wszystkim zajmie się Ozzy Osbourne i udzieli fachowej porady... okołomedycznej, tak to określę. Trzeba przyznać, że statystyczny pacjent legendarnego rockmana musi być zdeterminowany, zdecydowany na wszystko, albo kompletnie nie pojmować w co się pakuje.

Poprzednie dzieło Ozziego (“Ja, Ozzy. Autobiografia", pol. wyd. In Rock Music Press 2010) okazało się być bestsellerem. Filar Black Sabbath poszedł niejako za ciosem i nadal dawkuje moc doświadczeń ze swojego niebywale burzliwego życia. W bezczelnie prowokującym tonie przechwala się biegłością w każdej dziedzinie ze szczególnym wskazaniem na medycynę. Jego referencje stanowi przede wszystkim pokaźny bagaż wspomnień w temacie używek i narkotyków: W amerykańskich laboratoriach wojskowych pewnie znajdą się szczury, które widziały w życiu mniej chemii niż ja - nieskromnie wywnętrza się OO.

Znakomita większość tego antydzieła sztuki medycznej jest zbiorem zdumiewających odpowiedzi na nie mniej intrygujące pytania, np. Żona staje się agresywna, gdy ma okres, ale kiedy zwracam jej uwagę, wścieka się jeszcze bardziej. Co robić? (...) Lekarz powiedział, że mam wysoki cholesterol. Czy to znaczy, że mam odstawić kokainę? (...) Znalazłam porno na komputerze syna. Co robić? Można sobie wyobrazić jakiego rodzaju poradnictwo uskutecznia dr Ozzy. Co najciekawsze, każdy może zwrócić się do niego ze swoim problemem. Wystarczy napisać na adres: AskDrOzzy@Sunday-Times.co.uk i... zaufać Księciu Ciemności. Całe to wariactwo rozgorzało już wcześniej w kąciku "Sunday Times", który udostępniono Ozziemu dla jego porad lekarskich. Oczywiście, rubryka okazała się być przebojem jakich mało.

Książka opatrzona jest podtytułem "Poradnik rockmana, który przetrwał". Sześćdziesięciosiedmioletni gwiazdor rocka umiejętnie zbiera żniwo antyreklamy ciemnych stron swojej szalonej kariery. Najgorsze chwile i koszmary sprzedaje jako przedni show, ulubiony przez wszystkich amerykański medialny kicz, pełen szaleństwa bal głupców. "Zaufaj mi, jestem dr Ozzy" to kolejny punkt programu. Książka, która nie jest do czytania, ale nie sposób jej pominąć. To przedmiotowo zjadliwie szydercza metafora w kwestii przemijania, a której rockman stara się dzielnie stawić czoła. Akurat w tym jest zaskakująco autentyczny. Poza tym należy przymrużyć oko i pamiętać, że zawsze lepiej pójść do lekarza niż do dr Ozziego.

Wszystkie cytaty wyróżnione kursywą pochodzą z książki "Zaufaj mi, jestem dr Ozzy" aut. O. Osbourne i Ch. Ayres


Autor: Ozzy Osbourne, Chris Ayres
Tytuł: Zaufaj mi, jestem dr Ozzy. Poradnik rockmana, który przetrwał
Tytuł oryginału: Trust Me, I'm Doctor Ozzy. Advice from Rock's Ultimate Survivor
Tłumaczenie: Dariusz Kopociński
ISBN: 9788364373305
Liczba stron: 316
Data wydania: 19 listopada 2015

Wydawnictwo: In Rock Music Press

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.