Facebook Google+ Twitter

Zaufał systemowi GPS, wylądował w lesie

Coraz więcej kierowców korzysta z globalnego systemu nawigacji satelitarnej GPS. Coraz częściej też słychać o dziwnych miejscach, w których podróż kończą kierowcy korzystający z tego cudu techniki. Tym razem zakończyła się w lesie.

Nawigator GPS. Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Jan Roger Johannesem/SXCGłos Pomorza opisał dziś historię kierowcy, który przewożąc krew z Tczewa do Słupska tak bezgranicznie zaufał podpowiedziom systemu GPS, że jego podróż zakończyła się w lesie w Zbysławiu (gmina Bytów). - Kierowca do końca ufał GPS-owi, no i zakopał się na grząskiej leśnej drodze - powiedział dziennikarzom GP oficer dyżurny bytowskiej straży pożarnej. Wezwani na pomoc strażacy potrzebowali trochę czasu, aby zlokalizować nieszczęśnika i wydobyć jego, zakopany w leśnej drodze, samochód.

To nie pierwszy w ostatnim czasie przypadek, w którym podróż z pomocą GPS zakończyła się inaczej niż życzył sobie tego kierowca. Pod koniec października media obiegły zdjęcia dostawczego mercedesa, którym kierowca wjechał do jeziora. Kierujący pojazdem bardziej ufał swojej nawigacji satelitarnej niż znakom drogowym. Samochód musieli z wody wyciągać strażacy.

O tym jak działa system nawigacji GPS pisał na łamach Wiadomości24.pl Piotr Biegała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.