Facebook Google+ Twitter

Zaufanie gwarancją sukcesu

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-06-03 19:17

Czy w dzisiejszym świecie, a zwłaszcza w biznesie, jest miejsce na uczucia? Na to pytanie szukałam odpowiedzi w książce Stephena M. R. Coveya "Szybkość zaufania. Jak dzięki zaufaniu przyspieszyć sukces w biznesie" wydanej przez wydawnictwo Rebis.

Stephen M. R. Covey "Szybkość zaufania. Jak dzięki zaufaniu przyspieszyć sukces w biznesie" / Fot. okładka książki Obecny świat biznesu najczęściej kojarzony jest ze skandalami, przekrętami i z całkowitym zanikiem etycznych zachowań. Niezadowoleni pracodawcy i sfrustrowani pracownicy. Oto obrazek jaki można coraz częściej zobaczyć w wielu firmach. Dlaczego tak jest? Przecież zarówno jedni jak i drudzy, tak bardzo się starają, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Jakiego czynnika zabrakło we wzajemnych relacjach?

Zabrakło zaufania. Wiele osób pewnie w tym momencie się nieco zdziwi. Przecież do sprawnego funkcjonowania firmy wystarczy wprowadzić nowoczesną technikę oraz technologię i celnie trafić w wymagania rynku. Zaistnieć i utrzymać się jak najdłużej zajmując najwyższą pozycję. I odpowiednio zarządzać.

Gdzie tu miejsce na emocje? Dzisiejszy świat i następujące w nim w zawrotnym tempie zmiany, olbrzymia konkurencja stawiają przed członkami społeczeństwa oraz uczestnikami rynku ogromne wymagania. A sprostać im można tylko dzięki wzajemnemu zaufaniu.

Czym jest zaufanie? Zastanawiasz się? Oczekujesz ode mnie lub od autora książki definicji?
"Będziesz wiedział, gdy to poczujesz" - powiedział Jacek Welch (b. dyrektor General Electric). No właśnie. Poczuj to, bo inaczej o sukcesie możesz tylko pomarzyć. Bowiem nie osiągniesz sukcesu bez zaufania.

Jak zbudować zaufanie, być wiarygodnym partnerem w interesach, dobrym pracodawcą i pracownikiem, mężem, żoną dowiesz się z książki "Szybkość zaufania. Jak dzięki zaufaniu przyspieszyć sukces w biznesie". Przeznaczona jest dla każdego. I mimo, że ma ponad 400 stron nie nudzi. Bo ten poradnik napisany jest w przystępny sposób i zawiera wiele ciekawych wskazówek i gotowych porad oraz opowieści z życia wziętych. Więc tym bardziej czyta się go z przyjemnością. A potem pozostaje tylko zastosować przeczytane rady w życiu. I sukces murowany.

Stephen M. R. Covey "Szybkość zaufania. Jak dzięki zaufaniu przyspieszyć sukces w biznesie" ("The speed of trust")
Tłumaczenie: Jerzy Moderski
Wydawnictwo:Rebis
Liczba stron:420

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zaufanie - ważna rzecz. Warto przeczytać.*****

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj dobrze, panie Zbigniewie. Jeszcze trzeba aby przeczytali i zastosowali w realu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.06.2010 20:22

Współczesnym polskim kreatorom biznesu brakuje nie tylko tytułowej "szybkości zaufania". Wydają się być pozbawieni umiejętności szybkiego reagowania na zmiany. Podczas, gdy na Zachodzie, a nawet w Japonii odchodzi się od modelu odpornego na uczucia menedżera - androida, u nas w najlepsze kwitnie kult procedur i mających wzbudzać respekt barier. Redukcja zatrudnienia jest jedynym znanym sposobem uzdrowienia sytuacji w polskim przedsiębiorstwie. Nadwiślańskim geniuszom wtóruje chór wesołków garniturach i czerwonych szelkach, recytujących wieści z giełdy, komentujących zmiany na rynku z szybkością karabinu maszynowego. Dla zwykłego obserwatora nic z tego nie wynika, bo merytoryczna wartość tego metajęzyka jest znana tylko wtajemniczonym. Dobrze więc, że tłumaczenie tak światłego autora trafia teraz do Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.