Facebook Google+ Twitter

Zaufanie gwarancją sukcesu

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-06-03 19:17

Czy w dzisiejszym świecie, a zwłaszcza w biznesie, jest miejsce na uczucia? Na to pytanie szukałam odpowiedzi w książce Stephena M. R. Coveya "Szybkość zaufania. Jak dzięki zaufaniu przyspieszyć sukces w biznesie" wydanej przez wydawnictwo Rebis.

Stephen M. R. Covey "Szybkość zaufania. Jak dzięki zaufaniu przyspieszyć sukces w biznesie" / Fot. okładka książki Obecny świat biznesu najczęściej kojarzony jest ze skandalami, przekrętami i z całkowitym zanikiem etycznych zachowań. Niezadowoleni pracodawcy i sfrustrowani pracownicy. Oto obrazek jaki można coraz częściej zobaczyć w wielu firmach. Dlaczego tak jest? Przecież zarówno jedni jak i drudzy, tak bardzo się starają, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Jakiego czynnika zabrakło we wzajemnych relacjach?

Zabrakło zaufania. Wiele osób pewnie w tym momencie się nieco zdziwi. Przecież do sprawnego funkcjonowania firmy wystarczy wprowadzić nowoczesną technikę oraz technologię i celnie trafić w wymagania rynku. Zaistnieć i utrzymać się jak najdłużej zajmując najwyższą pozycję. I odpowiednio zarządzać.

Gdzie tu miejsce na emocje? Dzisiejszy świat i następujące w nim w zawrotnym tempie zmiany, olbrzymia konkurencja stawiają przed członkami społeczeństwa oraz uczestnikami rynku ogromne wymagania. A sprostać im można tylko dzięki wzajemnemu zaufaniu.

Czym jest zaufanie? Zastanawiasz się? Oczekujesz ode mnie lub od autora książki definicji?
"Będziesz wiedział, gdy to poczujesz" - powiedział Jacek Welch (b. dyrektor General Electric). No właśnie. Poczuj to, bo inaczej o sukcesie możesz tylko pomarzyć. Bowiem nie osiągniesz sukcesu bez zaufania.

Jak zbudować zaufanie, być wiarygodnym partnerem w interesach, dobrym pracodawcą i pracownikiem, mężem, żoną dowiesz się z książki "Szybkość zaufania. Jak dzięki zaufaniu przyspieszyć sukces w biznesie". Przeznaczona jest dla każdego. I mimo, że ma ponad 400 stron nie nudzi. Bo ten poradnik napisany jest w przystępny sposób i zawiera wiele ciekawych wskazówek i gotowych porad oraz opowieści z życia wziętych. Więc tym bardziej czyta się go z przyjemnością. A potem pozostaje tylko zastosować przeczytane rady w życiu. I sukces murowany.

Stephen M. R. Covey "Szybkość zaufania. Jak dzięki zaufaniu przyspieszyć sukces w biznesie" ("The speed of trust")
Tłumaczenie: Jerzy Moderski
Wydawnictwo:Rebis
Liczba stron:420

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zaufanie - ważna rzecz. Warto przeczytać.*****

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj dobrze, panie Zbigniewie. Jeszcze trzeba aby przeczytali i zastosowali w realu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.06.2010 20:22

Współczesnym polskim kreatorom biznesu brakuje nie tylko tytułowej "szybkości zaufania". Wydają się być pozbawieni umiejętności szybkiego reagowania na zmiany. Podczas, gdy na Zachodzie, a nawet w Japonii odchodzi się od modelu odpornego na uczucia menedżera - androida, u nas w najlepsze kwitnie kult procedur i mających wzbudzać respekt barier. Redukcja zatrudnienia jest jedynym znanym sposobem uzdrowienia sytuacji w polskim przedsiębiorstwie. Nadwiślańskim geniuszom wtóruje chór wesołków garniturach i czerwonych szelkach, recytujących wieści z giełdy, komentujących zmiany na rynku z szybkością karabinu maszynowego. Dla zwykłego obserwatora nic z tego nie wynika, bo merytoryczna wartość tego metajęzyka jest znana tylko wtajemniczonym. Dobrze więc, że tłumaczenie tak światłego autora trafia teraz do Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.