Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3483 miejsce

Zawadzka i Gornostaj czyli "Gwiazda i ja" w Teatrze Capitol

Podziw i fascynacja gwiazdami srebrnego ekranu towarzyszą nam od momentu powstania sztuki filmowej. O tym, jak można spędzić z idolem miesiąc i nieco go "odbrązowić" opowiada sztuka "Gwiazda i ja", obecna od tego sezonu w repertuarze Teatru Capitol.

Gwiazda i ja / Fot. fot.mat.Teatru CapitolSą tacy, którzy wiele zapłacą za możliwość spędzenia choćby wieczoru ze swoim idolem - piosenkarzem czy aktorem. Tymczasem pewnej gospodyni domowej z Connecticut los pozwolił gościć w swoim domu gwiazdę Hollywood Betty Davies przez cały miesiąc. Właśnie to niezwykłe spotkanie przyniosło sławę Elizabeth Fuller (wspomnianej gospodyni), która opisała je w formie dramatu scenicznego i przekuła w brodway'owsi hit. Polska publiczność ma teraz możliwość poznać tę osobliwa historię dzięki zespołowi Teatru Capitol.

Spektakl bez obaw można polecić jako formę lekkiej, ale inteligentnej rozrywki. Wartka akcja, umiejętnie budowany klimat i napięcie między poszczególnymi postaciami oraz świetne kreacje aktorskie pozwalają widzom bez problemu wejść w świat bohaterów sztuki.

Gwiazda i ja / Fot. fot.mat.Teatru CapitolTrzeba zwrócić uwagę na ciekawą narrację, na którą składają się monologi gospodyni aktorki - przeplatane scenkami z udziałem obu pań - oraz uzupełniające je nagrania wyświetlane z projektora multimedialnego. Dzięki połączeniu powyższych elementów widz łatwo może śledzić relację zapatrzonej w hollywoodzką „boginię srebrnego ekranu” Elizabeth i jej wyniosłej, dwulicowej idolki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.