Facebook Google+ Twitter

Zawichost w międzynarodowej sieci?

Czy Zawichost przystąpi do Międzynarodowej Sieci Miast Dobrego Życia? Do tzw. Cittaslow czeka go na pewno podróż z różnymi przygodami.

Władze samorządowe Zawichostu (woj. świętokrzyskie) czynią starania, aby Zawichost przystąpił do Slow Citties, Międzynarodowej Sieci Miast Dobrego Życia, dążących do poprawy jakości życia ich społeczności. Cittaslow to pomysł włoski. W Europie, miast w Międzynarodowej Sieci Dobrego Życia jest ok. 120. W Polsce krajowa sieć miast dobrego życia jest dopiero tworzona. Znajdują się już w niej Biskupiec, Bisztynek, Lidzbark Warmiński, Murowana Goślina, Nowe Miasto Lubawskie i Reszel.

Czy Zawichost także znajdzie się w tej sieci? O tym przekonamy się za jakiś czas. Miasto musi spełnić wiele warunków określonych w regulaminie Międzynarodowej Sieci Miast Dobrego Życia. Na przykład posiadanie przez miejski urząd systemu zarządzania ISO, jest jednym z warunków ubiegania się o przyjęcie do sieci Cittaslow. Do otrzymania certyfikatu ISO jest jednak jeszcze długa droga. Prężność działania władz samorządowych Zawichostu wskazuje na to, że ani się nie obejrzymy, a Zawichost znajdzie się w międzynarodowej grupie Cittaslow.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.