Facebook Google+ Twitter

Zawieszenie broni między Gruzją a Osetią Południową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-07 21:08

Gruzja i jej zbuntowana prowincja Osetia Południowa ogłosiły zawieszenie broni. Ma ono obowiązywać co najmniej do jutra. Wtedy mają odbyć się kolejne rozmowy. Według moskiewskich mediów ma w nich pośredniczyć Rosja.

Zawieszenie broni ogłoszono po spotkaniu gruzińskiego ministra do spraw reintegracji Tiemura Jakobaszwili i wicepremiera Osetii Południowej Borysa Czoczijewa. Wcześniej prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili nakazał wstrzymanie ognia i mówił o potrzebie rozpoczęcia dialogu. Saakaszwili odbył też kilka rozmów telefonicznych z europejskimi politykami i poprosił o pomoc wspólnoty międzynarodowej w uregulowaniu konfliktu.

Portal internetowy Gazeta.Ru poinformował, że Rosja i Stany Zjednoczone uzgodniły, że będą sprzyjać wstrzymaniu ognia w strefie konfliktu.

W ostatnich dniach doszło do natężenia wymiany ognia między wojskami gruzińskimi i siłami osetyjskimi. Podawane są nieoficjalne informacje o 27 zabitych Gruzinach. Wiadomo również , że są ranni i zabici po stronie osetyjskiej, ale ich dokładna liczba nie jest znana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.