Facebook Google+ Twitter

Zawieszenie prób "Nie-Boskiej komedii" w Starym Teatrze

Dziś wieczorem na stronie internetowej Narodowego Starego Teatru w Krakowie wydano oświadczenie, że zawieszone zostały próby nad "Nie-boską komedią" w reżyserii Olivera Frljicia. Premiera spektaklu była zapowiadana 7 grudnia br.

Stary Teatr w Krakowie / Fot. By Zygmunt Put Zetpe0202 (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sPremiera spektaklu w reżyserii pochodzącego z Bośni Oliviera Frljicia - specjalisty od odważnych rewizji klasyki, jak określono twórcę na stronie internetowej Teatru Starego, planowana była 7 grudnia br. Dwa tygodnie przed premierą z osiemnastoosobowej obsady sztuki odeszło siedmiu aktorów: Bolesław Brzozowski, Anna Dymna, Mieczysław Grąbka, Tadeusz Huk, Ryszard Łukowski, Jacek Romanowski i Krzysztof Zawadzki.

Dyrekcja nie miała zamiaru rezygnować z zamiaru wystawienia sztuki. Brano pod uwagę przedstawienie w uszczuplonej obsadzie. Ostateczną decyzję miała podjąć w czasie próby generalnej. Dziś wieczorem dyrekcja wydała oświadczenie, podpisane przez nią i zespół aktorski:

Oświadczenie / Fot. screen "Wobec wszystkich zewnętrznych form niechęci, a wręcz nienawiści do niepowstałego jeszcze spektaklu, podejmujemy decyzję o zawieszeniu prób nad 'Nie-boską komedią' do czasu, kiedy będziemy pewni, że zawarte w niej treści będą mogły stanowić podstawę ważnej dyskusji, a nie będą powodem burd, przemocy i agresywnych zachowań wobec zespołu Starego Teatru".

W uzasadnieniu decyzji podkreślono "troskę o bezpieczeństwo aktorów oraz całego teatru", "troskę o komfort pracy nad najbliższą premierą teatru", jaką jest "Akropolis" w reżyserii Łukasza Twarkowskiego oraz "troskę o przebieg spektakli będących w aktualnym repertuarze teatru".

Czytaj także: Eskalacja wojny o Narodowy Teatr Stary. Żądanie dymisji ministra

Czytaj także: Anna Polony odchodzi ze Starego Teatru w geście protestu

Czytaj także: Bunt aktorów w Starym Teatrze. Nie chcą grać w nowej "Nie-Boskiej komedii"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Prędzej czy później wychodzi szydło z worka. Jak się ktoś nie nadaje na poważną funkcję, nie ma do niej kompetencji, to z perspektywy czasu będzie to widoczne. Zawieszenie prób to nawet przyznanie się do niewłaściwych decyzji i chęć zamaskowania tego. Teraz z powodzeniem Klata może brnąć w manipulacje, że do mediów przeciekły fałsze i okłamywać, że Anna Dymna śmiała się z nim do rozpuku z tych fałszów. Oznaczałoby to, że Anna Dymna jest hipokrytką i bezrefleksyjną artystką.
Żałosną i małą osobą okazał się Klata w swych reakcjach na protesty i negatywną ocenę jego działalności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.