Facebook Google+ Twitter

Zawiódł Anioł Stróż - my przekażmy 1 procent podatku

Zwykle chroni nas Anioł Stróż, ale bywa, że przysypia albo jest zwykłym niezgułą. Wtedy spada na nas lawina nieszczęść, jak w przypadku opisanej przeze mnie rodziny M.

„Żyję, dopóki kocham,
kocham, dopóki żyję,
ta walka się nie skończy,
dopóki moje serce bije.”
(Maleo „Kochać aby żyć”)

Wokół nas, na świecie całym, zdarza się tyle tragedii i nieszczęść, że z czasem wielu z nas obojętnieje, przestaje zauważać potrzebujących. Ocknięcie z tej znieczulicy, z tego dziwnego stanu odrętwienia, powoduje zazwyczaj sytuacja kryzysowa, w której znajdujemy się my sami, albo też ktoś z najbliższego nam otoczenia.

To jednak, iż żyje nam się całkiem znośnie, może bez większych wzlotów, ale też i bez beznadziejnych upadków, nie znaczy wcale, że inni mają podobnie. Wiele jest osób, które z wdzięcznością przyjęłyby pomoc, choć często niezręcznie im jest o nią poprosić. Warto, by jednym z wyznaczników człowieczeństwa było to, ile sami od siebie ofiarowujemy Drugiemu Człowiekowi. Otwórzmy oczy, uchylmy wrota naszych serc, wyostrzmy wrażliwość… Nie stańmy się „lunatykami”, którzy „nie widzą nic, nie słyszą nic, nic nie czują” (Dżem „Lunatycy”).

Pomóc można wielorako, wielopłaszczyznowo. Wcale nie musimy być majętni, często wystarczą dobre chęci. Można być przy kimś, kto jest w „dołku”, wspierać go życzliwym słowem, radą, uśmiechem. Zaistnieć można w wolontariacie, wysyłać dobroczynne smsy (choćby wtedy, gdy przepaść nam mają środki na koncie), kupować produkty, z których część dochodu zasilić ma jakąś charytatywną akcję, oddawać zbędne nam już produkty innym. Można też przekazać 1 procent podatku na wybraną organizację pożytku publicznego - bliskich i znajomych namawiam do tego rokrocznie, niniejszym także to czynię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Prośba o darowiznę na cele Artmar jest już nieaktualna - pan Artur zmarł... Aktualne: Piotmar.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli uważasz tak jak ja:Kliknij gwiazdkę, bo to najsympatyczniejszy komentarz dla autora lub napisz, sfotografuj lepiej.5* Postawiłem, 5 aby nie było niedomówień.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.