Facebook Google+ Twitter

Zawisza Bydgoszcz rozpoczyna przygotowania do sezonu

Bez trenera Mariusza Kurasa, ale z wstępnie zaakceptowanym budżetem na nowym sezon oraz ze wsparciem Zbigniewa Bońka, piłkarze bydgoskiego Zawiszy, rozpoczną się w poniedziałek przygotowania do startującego 24 lipca sezonu.

Mariusz Kuras kończy pracę z Zawiszą Bydgoszcz / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mariusz_Kuras.JPGZeszły sezon bydgoszczanie zakończyli na 4. miejscu II ligi gr. zachodniej, choć aspiracje wojskowych były znacznie wyższe. Mimo sporych nakładów finansowych nie udało się bydgoszczanom awansować do I ligi, ale wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie cel pozostanie ten sam.

W spółce WKS Zawisza nastąpiło kilka zmian, głównie spowodowanych osobą Zbigniewa Bońka. Wychowanek bydgoskiego klubu, mimo braku awansu zespołu do wyższej klasy rozgrywkowej, postanowił wesprzeć Zawiszę, choć do końca nie wiadomo jeszcze jak to ma wyglądać. Na razie nic nie mówi się o ewentualnym wsparciu finansowym, a osoba Bońka ma za zadanie przyciągnąć potencjalnych sponsorów. Struktura Zarządu spółki została także zreorganizowana według wytycznych znakomitego przed laty piłkarza, tak aby umożliwić mu w przyszłości kształtowanie polityki personalnej w spółce. Dotychczasowy mniejszościowy udziałowiec, Stowarzyszenie Piłkarskie "Zawisza", zachowa swoje 3 proc. udziałów, ale zrzekł się się prawa do desygnowania kandydatów na wiceprezesa spółki oraz wiceprzewodniczącego RN, co wynika ze statutu.

Nowym szefem klubu zostanie najprawdopodobniej Piotr Burlikowski, dotychczas wiceprezes odpowiedzialny za sprawy sportowe. Razem z Marcinem Jałochom mają zbudować zespół na miarę awansu. Projekt finansowy spółki zakłada budżet w okolicach 3 milionów złotych, na który składać się mają wpłaty od udziałowców, wpływy z biletów i ewentualne środki pozyskane od sponsorów. Ostateczny kształt budżetu powinien być znany w połowie przyszłego tygodnia.

Wiadomo już, że zespół będzie miał nowego trenera. Władze klubu poinformowały dzisiaj, że nie zostanie przedłużona umowa z dotychczasowym szkoleniowcem Mariuszem Kurasem. Wśród kandydatów na jego miejsce największe szanse daje się Piotrowi Gruszce, dotychczasowemu asystentowi Tomasza Kafarskiego w Lechii Gdańsk. Poza byłym trenerem Chemika Bydgoszcz, klub ma podobno kilku innych kandydatów, w tym znanego bydgoskiej publiczności Adama Topolskiego.

Nie wiadomo kto zagra w barwach Zawiszy w nadchodzącym sezonie. Ważne kontrakty mają Tarnowski, Szczepan, Piętka, Maziarz, Szal, Bojas, Dąbrowski i Stefańczyk. Z wypożyczeń wrócą Brzeziński, Kanik, Ettinger i Cuper. Klub będzie chciał zatrzymać Gajewskiego, Rogalskiego, Kozłowskiego, Rybskiego, Magdzińskiego i Łukaszewskiego, ale nie wiadomo czy wszyscy wymienieni gracze zgodzą się na nowe umowy. Ponadto Zawisza prowadzi rozmowy z Lechem Poznań w sprawie dalszego wypożyczenia Witana. O ewentualnych wzmocnieniach na razie cisza.

Piłkarze przygotowywać się będą na własnych obiektach, a szlifowaną formę sprawdzą w sparingach z Victorią Koronowo (7 lipca), GLKS Nadarzyn (10.07), Gryfem Słupsk (14.07) i Wisłą Płock (17.07). Pierwszą kolejką nowego sezonu zaplanowano na 24 lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.