Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5012 miejsce

Zawisza z wizytą na orliku

W ostatni piątek piłkarze Zawiszy wykazali się sympatycznym gestem. Zrobili miłą niespodziankę młodym piłkarzom Victorii Bydgoszcz i pojawili się u nich na orliku aby poprowadzić trening i rozegrać towarzyski mecz.

 / Fot. Maciej MrozikSpotkanie zorganizowane na orliku przy ul. Grzymały-Siedleckiego odbyło się dzięki inicjatywie Łukasza Nawotczyńskiego. Piłkarz Zawiszy wyszedł z pomysłem treningu podczas kursu UEFA B, który odbywa razem z trenerami Victorii Bydgoszcz - Maciejem Mrozikiem, Piotrem Langerem i Marcinem Klimczakiem.

 / Fot. Maciej MrozikDzięki temu młodzi Victorianie z rocznika 2000 mogli pograć w piłkę razem z piłkarzami bydgoskiego Zawiszy: Kamilem Drygasem, Wahanem Geworgianem, Michałem Masłowskim, Wojciechem Kaczmarkiem i Łukaszem Nawotczyńskim.

To nie pierwsza taka inicjatywa sztabu szkoleniowego Victorii. Współpracują także z Kobiecym Klubem Piłkarskim Bydgoszcz co zaowocowało miedzy innymi meczem trampkarzy przeciwko rezerwom klubu kobiecej Ekstraligi.

 / Fot. Maciej MrozikPiłkarskie Stowarzyszenie Sportowe Victoria Bydgoszcz istnieje od 2010 roku. Już wtedy podjęto decyzję, że przyszłością klubu będzie szkolenie młodzieży. Po pierwszych trudnościach pokonano problemy i dzisiaj oprócz wspomnianych trampkarzy funkcjonują jeszcze drużyny młodzika i orlika, które ogrywają się w rozgrywkach Kujawsko - Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.


Drużyny młodzieżowe biorą udział w wielu spotkaniach towarzyskich, podczas których mierzą się z najlepszymi drużynami w Polsce. Spośród sukcesów organizacyjnych warto wymienić doprowadzenie do sparingu z Arką Gdynia, po którym młodzi piłkarze zwiedzili Stadion Miejski w Gdynii oraz PGE Arenę w Gdańsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.