Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19490 miejsce

Zawód: Egzorcysta

Urodził się 1 maja, 85 lat temu w Modenie. Jest księdzem od 1956 roku, jednak życie wyznaczyło mu także inne zadanie. Ksiądz Gabriele Amorth staje twarzą w twarz z Diabłem. Zawodowo.

Ks. Gabriele Amorth / Fot. AFPTo, co znamy zazwyczaj tylko z popularnych filmów, jest codziennością Księdza Amortha. W czerwcu 1986 roku stał się asystentem egzorcysty, Ojca Candido. Wówczas, jak wspomina, nie wiedział o egzorcyzmach prawie nic.

Jak szacuje, do dnia dzisiejszego ponad 70.000 razy pomógł skutecznie uwolnić się ludziom opętanym od działania Złego Ducha. Wiele lat doświadczenia dało mu pewność – Demon nie jest tworem wyobraźni, ale faktem. Mimo, że ksiądz Amorth podlega Kościołowi Rzymskokatolickiemu pomaga wszystkim, którzy się do niego zgłoszą.

- Mówię do niego łaciną. On odpowiada mi po włosku. Walczę z nim codziennie od 14 lat. - mówił w wywiadzie dla Daily Telegraph w 2000 roku. Do dziś się to nie zmieniło. Szczegółowo opisuje przebieg egzorcyzmów: pojedyncze opętanie nie oznacza obecności jednego ducha. Zwykle jest ich kilka, a nawet kilkadziesiąt. - Największą sztuką jest odnaleźć słaby punkt Złego Ducha - dla jednych jest to nałożenie krzyża, rąk, dla innych błogosławieństwo wodą święconą. Zapytany o to, czy odczuwa strach, ks. Amorth odpowiada: Nigdy. Wierzę. Śmieję się demonowi w twarz i mówię: Po mojej stronie stoi Maryja Panna. (…) Walcz z Archaniołem Gabrielem, jeśli chcesz. To zwykle go ucisza.

W swoich wypowiedziach na łamach czasopism i książek egzorcysta bogato opisuje sytuacje, w których dochodzi do opętania diabelskiego: klątwa rzucona przez kogoś w przeszłości, klątwa miejsca, dobrowolne oddanie się mocy Złego lub narażenie się na opętanie. Dróg jest wiele. Wyjście jedno – egzorcyzmy.

Ks. Gabriele Amorth jest autorem popularnych książek: „Egzorcyści i psychiatrzy”, „Wyznania egzorcysty”, „Nowe wyznania egzorcysty” i ostatniej „Świadectwo egzorcysty”. Publikacje te przepełnione są historiami ludzi, którzy zgłaszali się z prośbą o poradę do ks. Amortha. Kapłan przedstawia w nich bardzo szczegółowo wiele historii ludzi, którzy prosili go o pomoc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Artykuł o demonach, duchach, opętaniu nawiedzeniu (przedstawiający zagadnienie z trochę innej strony) w najnowszym Gnieździe: http://gniazdo.rodzimowiercy.pl/gniazdo_08.php

Komentarz został ukrytyrozwiń

podobnie jak książki, które wspominam w tekście - gorąco polecam!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy artykuł Moniko :) bardzo fajnie się go czyta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.