Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18690 miejsce

Zawód - haker

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-02 11:34

Słowo "haker" kojarzy się większości nas z kimś, kto włamuje się do cudzych komputerów i łamie w ten sposób prawo.

W istocie hakerzy są problemem dla wielu instytucji i zwykłych użytkowników internetu, których dane przechwytują. Chcąc włamać się do systemu zabezpieczeń danej firmy, trzeba mieć spore umiejętności. Okazuje się, że można je wykorzystać w dobrym celu. Jakim? Odpowiedź poniżej.

Hakerzy, którzy są dobrzy w swoim fachu, wychwytywani są przez firmy i zatrudniani. Haker, który wykryje lukę w zabezpieczeniach danego protokołu, daje sygnał firmie, że oferowany przez nią produkt trzeba ulepszyć. Wyszukuje braki w zabezpieczeniach systemów informatycznych firmy. Jest zatem odpowiedzialny za ochronę danych.

Ciekawe jest to, że np. w Wielkiej Brytanii organizowane są zawody dla hakerów. Oceniane są m.in. umiejętności odpierania ataków w sieci i włamywania się do systemów informatycznych. Najbardziej zdolni hakerzy otrzymują nagrody. Mogą to być specjalne kursy, indeksy na studia czy oferty pracy w renomowanych firmach, instytucjach finansowych, a nawet w rządzie. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo danych i użytkowników korzystających z usług danej placówki.

Roman Cieciuch
Zielona Linia
Tel. 19 524

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pozor
  • Pozor
  • 03.11.2010 20:25

Wystarczy chwila i twój komp może stać się botem. Dobry soft z aktualizacjami to podstawa przed wirusami i trojanami. To nie wielkie pieniądze a może ochronić przed najgorszym, u mnie sprawdza się spyware doctor z modułem antivirus. No i głowa na karku żeby nie wchodzić na podejrzane strony, otwierać dziwne maile itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Larrz
  • Larrz
  • 02.11.2010 20:26

niech sie wlamuja, ale oczywiscie nie do mnie.... Podobno mnostwo plikow szpiegowskich krazy po sieci, jak sie od tego bronic ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.