Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12556 miejsce

Zawodnicy Olimpiad Specjalnych ze Świętokrzyskiego w Zakopanem

W dniach 30 listopada – 12 grudnia 2015 roku odbyły się dwa zimowe obozy sportowe dla osób niepełnosprawnych, zawodników Olimpiad Specjalnych Polska – Świętokrzyskie w pensjonacie "Maria" w Zakopanem.

Wszyscy uczestnicy zimowych obozów sportowych Oddziału Regionalnego Świętokrzyskiego. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA z Ostrowca ŚwiętokrzyskiegoW obozach wzięło udział 110 uczestników, w tym 90 osób niepełnosprawnych trenujących ma co dzień w następujących Klubach Olimpiad Specjalnych: "Strzała" Jędrzejów; "Olimpijczyk" Końskie; "Tramp" Niemienice; "Szansa" Ostrowiec Świętokrzyski;"Niepokonani" Sandomierz; "Buziaki", "Tacy Sami" i "Tornado" ze Skarżyska - Kamiennej.

- Program obydwóch obozów był bardzo podobny, ponieważ trafiał do podobnej grupy zawodników z niepełnosprawnością intelektualną – powiedział Dariusz Stachura, dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie, kierownik jednego z obozów sportowych w Zakopanem. – Mieliśmy dostosowane programy obozów do różnej aury, czyli ze śniegiem i przy jego braku.

W pierwszym tygodniu zimowa pogoda nie rozpieszczała, więc dla uczestników przygotowano zajęcia z dyscyplin, które uprawiają na co dzień w swoich klubach, a nie są typowo zimowymi.
- Uczestników obozu czekały wizyty na basenach termalnych w Szaflarach oraz w Aqua Parku, gdzie odbywały się zajęcia sportowe z pływania: zabawy oswajające w wodzie, doskonalenie pływania stylem dowolnym oraz korzystanie m.in. z jaccuzi i masaży wodnych - powiedziała Renata Podlewska, kierownik drugiego obozu sportowego w Zakopanem.

Codziennie przed kolacją odbywały się zajęcia sportowe na siłowni oraz specjalne programy treningowe dostosowane dla zawodników olimpiad specjalnych.
- Na zimowy obóz sportowy z Sandomierza zabraliśmy zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, którzy ze sportamiJazda na nartach z początkującymi narciarzami. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA z Ostrowca Świętokrzyskiego zimowymi nie mieli wiele wspólnego. – powiedziała Katarzyna Matuszak, wychowawca podczas obozu sportowego w Zakopanem. – Większość naszych zawodników nigdy nie miała ani nart, ani łyżew na nogach, co stanowiło dla nas duże wyzwanie. Dzięki temu, że pogoda pozwoliła na otworzenie stoku narciarskiego "Nosal" udało się wyjść kilka razy na stok, gdzie zawodnicy szlifowali swoje umiejętności.

Dla uczestników zimowych obozów sportowych dla osób niepełnosprawnych, zawodników Olimpiad Specjalnych Polska współfinansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki była możliwość skorzystania z kręgielni w Aqua Parku w Zakopanem i okazało się, że wyniki powyżej 100 punktów to nie jest przypadek, tylko dla większości z nich to raczej norma.Uczestnicy z SZANSY z Ostrowca Świętokrzyskiego podczas obozu sportowego. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA z Ostrowca Świętokrzyskiego
- Bardzo fajnym pomysłem okazały się zajęcia sportowe w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu – powiedział Remigiusz Woźniak, wychowawca podczas obozu sportowego w Zakopanem. – Oprócz zawodników ze Skarżyska - Kamiennej i Zawodnicy Olimpiad Specjalnych z Kamilem Stochem. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA z Ostrowca ŚwiętokrzyskiegoOstrowca Świętokrzyskiego, którzy dniach 10 - 15 stycznia 2016 roku będą reprezentować Polskę podczas imprezy międzynarodowej w Austrii, trenowali również zawodnicy, którzy albo mają już opanowane utrzymanie się na lodzie, albo miały pierwszy raz łyżwy na nogach i dzięki specjalnemu sprzętowi do nauki jazdy na łyżwach nauczyli się poruszać po lodzie.
Bardzo emocjonujący był udział w treningach skoków narciarskich na Wielkiej Krokwi, gdzie reprezentacja Polski przygotowywała się do dalszej części sezonu. Mimo natłoku obowiązków Kamil Stoch stanął do wspólnego zdjęcia z Olimpiadami Specjalnymi. 6 grudnia przybył Święty Mikołaj i obdarował słodkościami i Coca-Colą wszystkich uczestników obozu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.