Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4741 miejsce

Zawodnicy ostrowieckiej SZANSY wybiegali w Busku-Zdroju 9 medali

Podczas Świętokrzyskiego Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych, które odbyły się 13 czerwca 2017 r. w Busku - Zdroju zawodnicy ostrowieckiego klubu OS "SZANSA" działającej przy Stowarzyszeniu "SZANSA" zdobyli dziewięć medali.

Zawodnicy 'SZANSY' z Ostrowca Świętokrzyskiego podczas ceremonii otwarcia mityngu biegowego w Busku - Zdroju. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimKlub Olimpiad Specjalnych "SZANSA" działającej przy Stowarzyszeniu "SZANSA" w Ostrowcu Świętokrzyskim reprezentowany był przez pięciu zawodników: Dominikę Grześkiewicz, Milenę Szwagierczak, Pawła Kwietnia, Pawła Menduckiego i Marcina Dunala. Zawody odbywały się na terenie położonego w parku zdrojowym Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjnego w Busku - Zdroju. - Organizatorzy wytyczyli pętlę o długości 400 metrów – mówi Remigiusz Woźniak, przewodniczący Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" i jednocześnie trener. – Postanowiliśmy każdemu zawodnikowi dać możliwość spróbowania swoich sił na różnych dystansach, a że od kilku już lat bierzemy udział w takich zawodach, to doskonale zdawaliśmy sobie sprawę kto na jakim sobie poradzi.Zawodnicy 'SZANSY' z Ostrowca Świętokrzyskiego podczas rozgrzewki przed startem. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim

Na najdłuższym dystansie - 1600 metrów - po raz kolejny najlepszym zawodnikiem okazał się reprezentant Ostrowca Świętokrzyskiego, Marcin Dunal, który zajął I miejsce i zdobył złoty medal. Złoty medal, tyle że na dystansie 800 metrów, zdobyła też jego klubowa koleżanka, Milena Szwagierczak. Natomiast Paweł Menducki uplasował się w swojej grupie na drugim miejscu. Paweł Kwiecień i Dominika Grześkiewicz zajęli trzecie miejsca w swoich grupach sprawnościowych i zdobyli brązowe medale.

- Na najkrótszym dystansie, 400 metrów, Paweł Kwiecień nie walczył tylko z dystansem i innymi zawodnikami, ale również z Zawodnicy 'SZANSY' z Ostrowca Świętokrzyskiego z trenerami i medalami. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskimkontuzją, jednakże siłą woli i swoją chęcią ukończenia zawodów dobiegł na piątym miejscu – opowiada Przemysław Walczyk, trener "SZANSY". – Srebrne medale zdobyli Paweł Menducki, Marcin Dunal oraz Milena Szwagierczak. Najlepsza wśród ostrowieckich zawodników na tym dystansie okazała się Dominiak Grześkiewicz, która zajęła I miejsce i zdobyła złoty medal.

Mityng w Busku - Zdroju był ostatnią przed wakacjami imprezą sportową organizowaną w ramach Olimpiad Specjalnych, na których reprezentanci Ostrowca Świętokrzyskiego wykazali się ogromną wolą rywalizacji sportowej, która zaowocowała różnej barwy krążkami. Niedługo przed zawodnikami i ich trenerami zasłużone wakacje, a potem pewnie kolejne zawody i medale.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czas na sport... Imprez nie brakuje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.