Facebook Google+ Twitter

Zawodnicy UKS Błyskawica grali z przedszkolakami w piłkę

W dniu 18 września kierownictwo sekcji piłki nożnej UKS Błyskawica, wraz z trenerami, zorganizowało dzień piłkarski w przedszkolu "Pod Wesołą Chmurką" w Tarnowie Podgórnym.

 / Fot. Mikołaj KlijewskiPiłkarski dzień w przedszkolu zainicjował kierownik drużyny orlików Paweł Piaskowski, wraz z dyrektor przedszkola panią mgr Sabiną Machowina. Zawody piłkarskie w przedszkolu przeszły najśmielsze oczekiwania. Pan Piaskowski prowadził całą część sportową, która składała się z krótkich pokazów piłkarzy UKS Błyskawicy (Eryka Piaskowskiego i Tomka Figlerowicza), później swoich sił próbowały przedszkolaki. Dzieci do konkurencji zaczerpniętych z treningu piłkarskiego podchodziły z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Zabawa była naprawdę udana.

Po zakończeniu zmagań wszyscy zostali obdarowani słodyczami ufundowanymi przez kierownictwo sekcji piłki nożnej UKS Błyskawica. Było także widać, że dwaj piłkarze klubu stali się idolami - podobno bardzo spodobała im się ta rola. Można mieć nadzieję, że do głowy nie uderzy im "sodówka" i nie zapomną, że wszystko to, co mogli pokazać przedszkolakom, uzyskali dzięki swojej ciężkiej pracy na treningach. Na podstawie widocznego zainteresowania dzieci piłką nożną, można liczyć na dynamiczny rozwój tej dyscypliny sportowej w gminie Tarnowo Podgórne.

Tym wydarzeniem UKS Błyskawica chce zapoczątkować swój autorski projekt współpracy ze szkołami oraz przedszkolami w celu rozpowszechniania sportowego trybu spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież w gminie. Trener rocznika 1998 Dariusz Piechota mówi: - Chcemy uświadomić młodym ludziom, że sport pomaga nam rozwijać nasze ciało w prawidłowy i harmonijny sposób. Uprawianie sportu, zwłaszcza przez dzieci w wieku szkolnym, pomaga nauczyć młodego człowieka takich cech jak punktualność, dążenie do wyznaczonego celu, współpraca w grupie i wielu innych, które znajdą zastosowanie w codziennym życiu. Naszym celem nie jest zrobienie z każdego dziecka super piłkarza - naszą misją jest pokazanie, jaka jest rola sportu w naszym życiu i jakie pozytywne efekty wynikają z faktu bycia sportowcem.

Zapraszamy do odwiedzenia strony przedszkola: www.chmurka.edu.home.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.