Facebook Google+ Twitter

Zawodowcy vs Zakonnicy

W meczu towarzyskim, grająca w IV lidze Ślęza II Wrocław pokonała drużynę WSD Antonianum Wrocław 12:0 (4:0). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że drużyna gości składała się z samych zakonników: franciszkanów i klaretynów.

Mecz Ślęza - WSD Antonianum / Fot. OFMDo tego niecodziennego wydarzenia doszło w środę, 14 października, na stadionie Ślęzy przy ul. Wróblewskiego 9 we Wrocławiu, o godz. 16.00. Pomimo padającego deszczu, silnego wiatru i tylko kilku stopni powyżej zera, przyszło grać mecz towarzyski zawodowcom z amatorami.

Mecz toczył się do jednej bramki, co przed meczem zakładali zarówno zakonnicy jak i trener gospodarzy Stanisław Piskorz. Dobra gra techniczna, szybkość i kondycja zawodników Ślęzy, nie dała zbyt wielkich możliwości gry braciom, którzy w tych elementach ustępowali gospodarzom. Nie można im jednak odmówić ducha walki, co powodowało, że mecz, który przypominał biblijną walkę Dawida z Goliatem, był miłym dla oka widowiskiem.

Warto także dodać, że ów mecz był bardzo istotny dla obu drużyn: Ślęza wysoko wygrała, co poprawiło morale drużyny, której ostatnio w lidze niezbyt się powodzi, a zakonnicy rozegrali mecz, który wykazał im ich błędy i pozwolił lepiej przygotować się do eliminacji do Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych, które odbędą się w Lublinie w 2011 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.