Facebook Google+ Twitter

Zawody CSI Katowice 2010 odwołane. Winny organizator?

Bohdan Sas Jaworski, dyrektor zawodów Parade Horse Show w Katowicach, poinformował o odwołaniu zawodów międzynarodowej rangi CSI. Oficjalnie głównym powodem były trudne warunki atmosferyczne, ale prawdopodobnie winne jest źle przygotowane podłoże.

Oficjalne logo zawodów w Katowicach / Fot. fot. materiały prasoweGłównym punktem programu tegorocznego Parada Horse Show miały być zawody CSI***, podczas których w szranki miały stanąć ekipy z Szwecji, Wielkiej Brytanii, Austrii czy Holandii. Jednak ku zdziwieniu wszystkich fanów jeździectwa, zawody nie doszły do skutku. Jedynie 20 zawodników/47 koni potwierdziło swój udział w zawodach poprzez uiszczenie opłat startowych (...) Ostatecznie w środę przed zawodami uprzednio zgłoszone ekipy (...) wycofały się z udziału ze względu na ekstremalnie trudne warunki pogodowe panujące w całej Europie - czytamy w oficjalnym komunikacie organizatorów, pod którym się podpisał dyrektor zawodów Bohdan Sas Jaworski.

Poza tym możemy się dowiedzieć, że ekipy, które pojawiły się na czas w Spodku nie zgodziły się na obniżenie rangi zawodów do dwóch gwiazdek (tylko 7 z 51 obecnych zawodników wyraziło na to zgodę). Ogółem z 228 zgłoszonych koni ostatecznie pozostało na listach startowych tylko 69 na wszystkie konkursy. Zdecydowanie jest to wielka porażka organizatorów tegorocznego Parada Horse Show w Spodku, porównując duży sukces imprezy sprzed roku. Jednak według nieoficjalnych informacji, głównym powodem wycofania się wielu ekip z katowickich zawodów jest bardzo zły stan przygotowanego podłoża.

Bohdan Sas Jaworski / Fot. fot. Piotr DrabikNa rozprężalni też nie dało się jeździć bo zamarzło w nocy podłoże (...) Szkoda naszych pieniędzy i czasu oraz naszego wstydu (jako Polaków) bo wszyscy naraziliśmy się na kpiny ze strony zagranicznych zawodników! - komentuje jeden z zawodników imprezy na stronie internetowej czasopisma "Świat Koni". Dobrze, że nie doszło do żadnego wypadku - ripostuje inny uczestnik Parada Horse Show. Istotnie, w stosunku do zeszło rocznych zawodów organizatorzy przygotowali całkiem inne podłoże. Warto wspomnieć, że w tym samym czasie w hali ludowej we Wrocławiu również odbywa się parada hippiczna i tutaj zawodnicy oraz znawcy jeździectwa potwierdzają bardzo dobry stan podłoża.

Ale to nie jedyny zarzut wobec organizatorów zawodów w Katowicach. Według relacji niektórych zawodników, zwlekano z odśnieżeniem boksów, gdzie jeźdźcy trzymali swoje konie. Poza tym w czwartek i piątek pochylnia prowadząca do namiotów zawodników nie była w żaden sposób posypana piaskiem. Ogólnie konie zapadały się, nie było chyba konia, który by się nie poślizgnął - dalej czytamy na forum swiatkoni.pl. Parada Horse Show w katowickim Spodku zakończyły się w niedzielne popołudnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.