Facebook Google+ Twitter

Zawsze blisko ludzi - wywiad z posłem na Sejm Witoldem Klepaczem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-05 09:05

Wywiad z posłem na Sejm Witoldem Klepaczem, który ma zawsze czas dla ludzi.

Jak ocenia Pan swoją kadencję w Sejmie?
Koniec kadencji nie oznacza końca wyzwań, które stoją przede mną w pracy parlamentarnej. Doświadczenie, które zdobywałem przez lata pozwoli mi pracować jeszcze efektywniej.

W parlamencie współtworzyłem prawie 90 projektów ustaw, głównie z zakresu infrastruktury. W tym bardzo ważną nowelizację ustawy o finansowym wsparciu młodych ludzi w uzyskaniu własnego mieszkania i ustawę pozwalającą przyspieszyć budowę dróg i autostrad.

Czy posłowie powinni współpracować z miejscowymi władzami i z samorządem lokalnym?
Od początku swojej pracy parlamentarnej efektywnie współpracuję z przedstawicielami władz samorządowych. Wzajemna współpraca pozwala na rozwój regionu i poprawę poziomu życia społeczności lokalnej. Sam wielokrotnie interweniowałem w sprawach samorządowych. Zabiegałem o środki i realizację inwestycji w naszym regionie.

Jakie inwestycje są według Pana najważniejsze dla Zagłębia?
Bardzo ważna jest budowa wschodniego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej, która usprawni ruch w Zagłębiu. Kolejnym kluczowym zadaniem jest budowa Szybkiej Kolei Regionalnej z Zagłębia do portu lotniczego w Pyrzowicach oraz drogi, która połączyłaby terminal w Sławkowie z drogą krajową nr 94. Ważną kwestią jest uruchomienie programu wsparcia budownictwa komunalnego, a więc realizowanego przez gminy z środków unijnych.

Jak ocenia Pan pracę swoich biur poselskich?
Pracownicy biur poselskich sumiennie wykonują swoje obowiązki i angażują się w każdą sprawę, z którą zgłoszą się do nich obywatele. Osobiście przyjąłem setki mieszkańców, niektórych wielokrotnie. Poznałem problemy, z którymi przychodzi im się zmagać. W wielu sprawach mogłem skutecznie pomóc. W moich biurach odbywają się także spotkania z przedstawicielami związków zawodowych i z pracodawcami. Moja działalność to także spotkania środowiskowe z mieszkańcami Zagłębia. W biurach udzielane są również bezpłatne porady prawne.

Dziekuję za rozmowę.

Witold Klepacz. Poseł na Sejm V i VI kadencji, samorządowiec, inżynier budownictwa lądowego. Ukończył studia na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej oraz podyplomowe studia menadżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2002 - 2006 wiceprezydent Sosnowca, od grudnia 2006 Poseł na Sejm RP. Zasiada w Komisji Infrastruktury oraz Komisji Łączności z Polakami za Granicą. Jest przewodniczącym SLD w Sosnowcu i wiceprzewodniczącym Śląskiej Rady Wojewódzkiej SLD.

Rozmawiała Krystyna Urbańczyk
Materiał ukazał się w serwisie kronikarz.org.plDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.