Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22133 miejsce

"Zawsze chciałem robić filmy" - wywiad z Antonim Królikowskim

Nie widzi siebie w teatrze, za to sporo pracuje przed kamerą. Niebawem do kin wejdzie film "Miasto '44", w którym zagrał. Na swoim koncie ma też debiut reżyserski. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Antoni Królikowski.

Aktor Antoni Królikowski gościł w redakcji W24 / Fot. W24Swoją pierwszą rolę w życiu zagrał w wieku czterech lat, ale dzisiaj prawie tego nie pamięta. Jako dziecko mnóstwo czasu spędzał z rodzicami w teatrze i na planach różnych produkcji telewizyjnych. W związku z tym, że był oswojony z kamerą, mając kilkanaście lat postanowił sobie dorobić i zaczął chodzić do castingi. "Zanim dostałem pierwszą ciekawszą propozycję, wziąłem udział w około pięćdziesięciu castingach" - wspomina Antoni Królikowski. Z czasem zaczął regularnie grać w filmach i serialach, zdobywając doświadczenie i coraz większą popularność. "Jest to trudny kawałek chleba, ale fascynujący" - podkreśla aktor.

Już niebawem na ekrany polskich kin wejdzie jedna z najgłośniejszych i najważniejszych produkcji tego roku - "Miasto '44" w reżyserii Jana Komasy, w której aktor zagrał jedną z głównych ról. "To z pewnością najfajniejszy film, w którym zagrałem" - wyznaje Antoni Królikowski. "Bardzo przywiązałem się do mojej postaci i ją strasznie polubiłem" - dodaje. Aktor podkreśla, że rzadko się zdarza, żeby ekipa pracująca nad jakąś produkcją tak mocno się zżyła, jak tym razem. "Do dziś się spotykamy i spędzamy razem czas" - przyznaje. Już wkrótce przed nim kolejne wyzwanie, gdyż lada dzień wyrusza na zdjęcia do filmu "Karbala", w którym zagra żołnierza.

Gościem W24 w ramach cyklu Próżno szukać jednak w jego dorobku ról teatralnych. "Miałem kilka propozycji, ale teatr mnie zupełnie nie interesuje" - przyznaje Antoni Królikowski. "Jako dzieciak spędziłem z mamą sporo czasu w Teatrze Polskim i trochę mi to zbrzydło" - dodaje. Aktor podkreśla też, że nie lubi mieć przed sobą jednego planu i dlatego nudziłoby go granie na scenie. Jednak kategorycznie nie odcina się od tej części aktorstwa i gdy otrzyma interesujący tekst, może spróbuje swoich sił w teatrze.

Młody aktor ma też na swoim koncie pierwsze sukcesy reżyserskie - zresztą kształcił się w tym kierunku w Warszawskiej Szkole Filmowej. Kilka lat temu wyreżyserował krótkometrażowy film "Noc życia", za który otrzymał wiele prestiżowych nagród. "Na razie nie chcę, by nazywano mnie reżyserem, może za kilka lat" - podkreśla Antoni Królikowski. Obecnie skupia się głównie na aktorstwie, ale przyznaje, że w jego głowie rodzą się różne pomysły i gdy do tego dojrzeje, odda się pracy nad kolejnym filmem właśnie po tej drugiej stronie kamery.

Obejrzyj cały wywiad z Antonim Królikowskim:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.