Facebook Google+ Twitter

Zawsze pod ręką - torebki w Muzeum Narodowym w Krakowie

Czy widziałaś kiedykolwiek sakiewkę średniowiecznej elegantki? Wiesz, jak wyglądały siedemnastowieczne châtelaines? Miałaś w ręku balowy woreczek praprababci? Jeśli nie, to masz niepowtarzalną okazję je zobaczyć.

plakat wystawy Zawsze pod ręką http://www.muzeum.krakow.pl/NewsItem.107.0.html?&tx_ttnews[tt_news]=2246&tx_ttnews[backPid]=129&cHash=8cd37541b4 / Fot. materiał dla prasy"Ze szklanych paciorków, pestek ogórka, a może ze skóry krokodyla? Haftowana, naszywana łuską rybią czy pleciona ze słomki? W kształcie antycznej urny, koszyka kwiatów czy podróżnego kuferka? Na bal, wycieczkę, a może do pracy? Na wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie można się przekonać, jakie torebki były najbardziej modne w ciągu ostatnich kilkuset lat. Ponad dwieście zabytków wybranych z polskich kolekcji ilustruje historię damskiej torebki - od średniowiecznej sakiewki po torebkę na ramię kobiety pracującej".

Tak Muzeum Narodowe w Krakowie anonsuje wystawę zatytułowaną "Zawsze pod ręką. Torebki damskie od średniowiecza do współczesności", którą od 26 czerwca do 8 listopada 2009 r. będzie można oglądać w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich przy ul. Pijarskiej 8. Na pierwszej w Polsce prezentacji poświęconej historii torebki znajdzie się blisko 400 sakiewek, torebek, woreczków i portmonetek ze zbiorów muzealnych oraz wypożyczonych od osób prywatnych.

Ekspozycji towarzyszy Ogólnopolski Konkursu na Projekt Torebki "Zawsze pod ręką", którego szczegóły można znaleźć tu: Regulamin. Nagrodą dla zwycięzcy jest staż w firmie Ochnik oraz wyprodukowanie linii torebek według nagrodzonego projektu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No no, na plakacie widzę fasony, na których wzorują się najdrożsi projektanci :) I kto powiedział, że wymyślili coś nowego, ten niech pójdzie na taką wystawę. Szkoda, że nie ma jej w Poznaniu lub w stolicy. Uwielbiam torebki <3 :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.