Facebook Google+ Twitter

Zażalenie na przedłużenie aresztu dla Lwa Rywina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-08 07:23

Warszawski sąd rozpozna dzisiaj zażalenie na przedłużenie aresztu dla znanego producenta filmowego Lwa Rywina. Zażalenia złożyli jego obrońcy oraz pełnomocnicy 10 innych osób podejrzanych w śledztwie dotyczącym m.in. korupcji i nakłaniania do fałszowania dokumentacji medycznej.

W sierpniu warszawski sąd przedłużył im areszt do końca listopada.

Prokurator chciał przedłużenia aresztu z uwagi na obawę matactwa i grożącą wszystkim wysoką karę - nawet do 10 lat więzienia. Obrona Lwa Rywina nie zgadza się z decyzją sądu. Adwokaci podejrzanego uważają, że nie ma obawy, iż będzie on utrudniał postępowanie i złożyli zażalenia.

Łódzka prokuratura apelacyjna prowadzi od 2007 roku śledztwo w sprawie korupcji, płatnej protekcji i fałszowania dokumentacji medycznej. Na ich podstawie sądy decydowały o odraczaniu wykonania kar lub nieosadzania w aresztach osób podejrzanych o popełnienie przestępstw - także gangsterów.

Do tej pory w śledztwie postawiono zarzuty 18 osobom, 15 z nich przebywa w areszcie. Wśród nich są m.in. Lew Rywin i jego syn, a także adwokaci - Andrzej W., Andrzej P. oraz Robert D.

Lew Rywin jest podejrzany o to, że cztery lata temu wręczył 210 tysięcy złotych łapówki i obiecał kolejnych 190 tysięcy złotych za pośrednictwo w załatwieniu odroczenia wykonania kary. Chodzi o wyrok wydany przez warszawski sąd okręgowy w sprawie płatnej protekcji wobec Agory.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.