Facebook Google+ Twitter

"Zazdrość" w Teatrze Bajka. O związkach nieco inaczej

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-07-16 20:05

W Teatrze Bajka wystawiany jest spektakl "Zazdrość", będący adaptacją tekstu popularnej pisarki Esther Vilar. Opowiada on w przezabawny sposób o związkach damsko - męskich.

"Zazdrość" w Teatrze Bajka. / Fot. mat.prasowe Teatru Bajka

"Nie ma miłości bez zazdrości..."Akcja spektaklu "Zazdrość" rozgrywa się na górnych piętrach eleganckiego apartamentowca, w jakiejś bogatej dzielnicy w USA lub w którymś z krajów UE. Wśród anonimowego tłumu mieszkają dwie kobiety. Pierwsza to 55-letnia Helen (Joanna Żółkowska), mężatka, znana i ceniona prawniczka. Tuż po czterdziestce jest samotna Yana(Katarzyna Badura), wzięty architekt.

Każda z nich jest inna, lecz coś je łączy. To miłość do tego samego mężczyzny.

Helen, gdy dowiedziała się o zdradzie swojego męża, najpierw pomyślała, że zaszła jakaś pomyłka. Nie... to niemożliwe. Przecież byli jednością i łączyła ich prawdziwa miłość. Dlaczego miałby ją zdradzić i to po tylu wspólnie przeżytych latach? Długo nie mogła uwierzyć w to, co właśnie przeczytała, lecz list zawierał szczegóły, których nie mogła podważyć. Te daty, godziny jego nieobecności, kiedy powinni być razem. I do tego zaszyfrowane notatki w jego terminarzu - to wszystko pasowało jak ulał. Poczuła się zraniona, oszukana i ... zazdrosna. Bo gdy się kocha, to się pragnie, by była to miłość odwzajemniona i trwała wiecznie. A tu ten niewierny mąż poświęca swój czas i uwagę innej. To jej pomaga robić zakupy, to z nią rozmawia, a dzień kończy w jej łóżku, uprawiając seks.

Wiele kobiet w tym momencie by się załamało. Jednak ona nie wpada w depresję, lecz próbuje zmierzyć się z rywalką, nie tracąc przy tym godności. Wie, że szczęściu trzeba pomagać i mieć nadzieję, że w końcu jej los się odmieni. Wierzy w to, bo tak naprawdę nic innego jej nie pozostało. Młodsza o piętnaście lat kochanka jest bowiem przeciwniczką wysokiej klasy. Odpowiada więc na list rywalki. I tak zaczyna się wymiana korespondencji, podczas której pada wiele słów pełnych nienawiści, skargi i żalu.

Pozostawiona żona dowiaduje się z listów, jak się jej mężowi i jego kochance układa. By mieć pełny obraz ich związku korzysta z przesłanego przez rywalkę klucza i podgląda ich miłosne umizgi. Z czasem zauważa pewne zmiany. Yana coraz częściej jest w domu sama, a on znika za drzwiami kilkanaście pięter niżej. Podobno uprawia tam jogę...ze studentką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.