Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5282 miejsce

Zażyj dawkę swoich praw. Interaktywna gra na YouTube

  • B P
  • Data dodania: 2012-10-04 20:33

"Zażyj dawkę swoich praw" - to nazwa interaktywnej gry zamieszczonej w drugiej połowie lipca w serwisie YouTube. Gry, której głównym celem jest uświadomienie użytkowników narkotyków o konsekwencjach prawnych i zdrowotnych związanych z zażywaniem oraz posiadaniem substancji odurzających.

logo stowarzyszenia / Fot. Jump'93Gra przedstawia typową sytuację, w której niejeden młody człowiek może się znaleźć. Para studentów zostaje zatrzymana przez policję za posiadanie przy sobie narkotyków. Rolą gracza jest podejmowanie decyzji odnośnie tego co mogą oni w tej konkretnej sytuacji zrobić. Dzięki czemu - nawet jeśli odpowiedź będzie błędna - w ten przystępny sposób gracz posiądzie wiedzę o obowiązującej w Polsce ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii znowelizowanej w grudniu ubiegłego roku.

Obok waloru edukacyjnego, gra ma na celu zachęcić młodego człowieka do zastanowienia się czy też jego sposób zażywania substancji psychoaktywnych nie nosi już znamion charakterystycznych dla uzależnienia. Na koniec gry pojawiają się numer ogólnopolskiego telefonu zaufania (801 199 990), adres internetowej poradni narkotykowej (narkomania.org.pl), Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii (kbpn.gov.pl) i oczywiście Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej (www.politykanarkotykowa.pl), która jest współtwórcą powyższej gry.

Pomysłodawcą gry jest Stowarzyszenie Jump'93. Finansowego wsparcia dla tej inicjatywy udzieliło Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.

Zagraj i zażyj (pokaźną) dawkę swoich praw:Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Coś w rodzaju losowania w którym można wybrać kolor.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.