Facebook Google+ Twitter

Zażyję leki za pieniądze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-15 07:24

Nasz Dziennik" pisze, że nowelizacja prawa farmaceutycznego wprowadza nową instytucję: odpłatność za udział w eksperymentach medycznych dla chorych wolontariuszy. Gazeta przypomina, że obecnie udział w badaniach klinicznych leków można płacić tylko zdrowym osobom.

Dokument, przygotowany przez resort zdrowia wywołał dyskusję, czy takie rozwiązania wpłyną korzystnie na rozwój naszej medycyny - pisze "Nasz Dziennik". Główna wątpliwość rodząca się w tej kwestii brzmi, czy w należyty sposób będzie zagwarantowane bezpieczeństwo chorych biorących udział w eksperymentach. Gazeta dodaje, że płacenie uczestnikom badań niesie poważne ryzyko, że z ich prowadzenia będą musieli zrezygnować niezależni naukowcy, bo uczelni medycznych nie będzie stać na pokrycie kosztów. "Wtedy będziemy zdani tylko na wyniki publikowane przez koncerny farmaceutyczne. A te, jak pokazują przykłady z przeszłości, mogą być manipulowane." - pisze gazeta.

ak dowiedział się "Nasz Dziennik" w biurze prasowym resortu zdrowia, projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego jest już po konsultacjach społecznych i został przygotowany do przedstawienia Komitetowi Spraw Europejskich Rady Ministrów. Po przyjęciu przez rząd powinien trafić do Sejmu - pisze "Nasz Dziennik".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.