Facebook Google+ Twitter

"Zbaczam ze ścieżki realizmu podążając w strefę marzeń"- wywiad

Rozmawiam z Łukaszem Jarugą, malarzem, którego fascynujące, doskonałe technicznie i tchnące tajemnicą prace będzie można obejrzeć w Centrum Kultury i Rozrywki Gemini w Gdyni już w ten weekend.

 / Fot. Łukasz JarugaMarta Derkiewicz: Skąd pomysł, żeby malować?
Łukasz Jaruga: Zanim poszedłem do szkoły, jako mały chłopiec podejmowałem próby wyrysowania sobie świata, o którym marzyłem. Rysowałem i malowałem wtedy wszystko, co w rzeczywistości było dla mnie nieosiągalne. W późniejszych latach szkolnych sprawiało mi ogromną satysfakcję tworzenie obrazków pozostawiających jeszcze wiele do życzenia. Z tak pozytywnym nastawieniem rozwijałem swoje umiejętności, aż wreszcie postanowiłem, że w przyszłości zajmę się profesjonalnym malarstwem. Dziś staram się spełniać to marzenie.

W jaki sposób pracujesz nad swoim warsztatem?
Przy pracy nad warsztatem wykorzystuję przeróżne techniki i narzędzia, podejmując przy tym wiele prób i popełniając jeszcze wiele błędów. Próbuję uczyć się od wielkich mistrzów, zbierając informacje techniczne o ich twórczości „od kuchni”.

 / Fot. Łukasz JarugaCzy udaje Ci się pogodzić malarstwo z życiem osobistym?
Często jest tak, że praca, którą lubimy, i która daje nam wiele satysfakcji, jest odskocznią, ucieczką od szarości życia codziennego. Mógłbym powiedzieć, że w moim przypadku malarstwo spełnia tę rolę, jednak dodatkowo stało się ono nieodłączną częścią życia osobistego. Jeśli chodzi o tematykę, moje prace nie plasują się tylko w grzecznych kategoriach,
co nie wpływa w żadnym stopniu na moje życie osobiste, a moja małżonka jest w stanie przymknąć na to oko.

Skąd czerpiesz inspiracje do swoich obrazów?
Inspiracje czerpię zarówno z życia (z tego co oglądam, przeżywam), jak i ze świata, który powstaje w mojej głowie podczas samego tworzenia. Zbaczam jednak ze ścieżki surowego realizmu, podążając w strefę marzeń. Przy jednoczesnym wsparciu ukochanej małżonki ten sposób bycia daje mi wiele satysfakcji i dodatkowego „kopa” do tworzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.