Facebook Google+ Twitter

Zbadają inteligencję pierwszaków z Łódzkiego

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-12-01 11:53

Blisko 30 tys. pierwszoklasistów z 360 szkół w woj. łódzkim weźmie udział w unijnym badaniu inteligencji. W tym celu do podstawówek trafią mikroskopy, lupy, płyty z bajkami, piłki i gry planszowe. Podczas 50 dodatkowych godzin w semestrze specjalnie przeszkoleni nauczyciele mają odkryć ukryte talenty pierwszaków.

 / Fot. "Dziennik Łódzki"- Każde dziecko jest zdolne, ale nie wszystkie mają rozwinięty ten sam rodzaj inteligencji. Trzeba to poznać, by skuteczniej wspierać rozwój ucznia - wyjaśnia dr Aldona Kopik z Uniwersytetu Świętokrzyskiego, współtwórca projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenie drogą do wiedzy", który powstał na zlecenie resortu edukacji.

Do 5 grudnia szkoły mają czas na zgłoszenie się do programu. W styczniu rozpoczną się szkolenia nauczycieli. Od kwietnia będą oni prowadzić zajęcia, podczas których określą inteligencję uczniów. Oprócz Łódzkiego projekt obejmie szkoły ze: Śląska, Małopolski, Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego. - Województwa wybraliśmy losowo. Zależało nam na różnorodności regionów - tłumaczy dr Kopik.
::: Reklama :::

W całej Polsce w projekcie weźmie udział 8 tys. nauczycieli. Za każdą godzinę zajęć otrzymają 40 zł brutto. Każda szkoła otrzyma bezzwrotny zestaw środków dydaktycznych o wartości ponad 8 tys. zł oraz pieniądze na opłacenie dodatkowych lekcji.

Szkoły mają więc o co się bić. W woj. łódzkim akcja obejmie 40 proc. podstawówek. Już teraz wiadomo, że do programu zgłosi się więcej szkół niż jest miejsc. Dlatego odbędzie się losowanie.

- Już wysłaliśmy zgłoszenie i z niecierpliwością czekam na ogłoszenie listy szkół, zakwalifikowanych do projektu. Bardzo zależy mi, by w gronie szczęśliwców znalazła się nasza szkoła - przyznaje Paweł Koźbiał, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach. - Najbardziej zależy mi na pomocach dydaktycznych. Poza tym dodatkowe zajęcia to prawdziwy skarb. Na lekcjach nie ma czasu na zabawę, a nauka przez zabawę to lepsze wyniki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.