Facebook Google+ Twitter

Zbankrutował Orbis Travel. Firma padła, klienci bezpieczni?

Współautorzy: Daria Wójcik

Na stronie internetowej firmy Orbis Travel pojawiła się informacja o ogłoszeniu upadłości spółki. Od dnia dzisiejszego Orbis zawiesza wszelką działalność, a wszystkie wycieczki zostają odwołane.

Polskie Biuro Podróży Orbis złożyło do warszawskiego sądu rejonowego wniosek o ogłoszenie upadłości. Poza granicami kraju jest 1064 klientów biura: w Grecji, Turcji, Hiszpanii i na Malcie. Firma ma ubezpieczenie na ponad 6 mln zł. / Fot. PAP/Radek Pietruszka"Na skutek braku możliwości kontynuowania działalności operacyjnej zarząd PBP Orbis był zmuszony do złożenia w dniu 28 września do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy X Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych wniosku o ogłoszenie upadłości spółki. Bezpośrednią przyczyną zaistniałej sytuacji jest fakt, że obecny większościowy udziałowiec spółki, fundusz Enterprise Investors, podjął decyzję, że nie dofinansuje PBP Orbis, o czym poinformował zarząd spółki w dniu 14 września. Do samego końca zarząd PBP Orbis próbował uratować spółkę wdrażając plan restrukturyzacji oraz aktywnie poszukując nowego inwestora" - napisano w komunikacie na stronie internetowej spółki.

Strona internetowa Orbis Travel / Fot. Zrzut ekranuOrbis Travel informuje także, że bilety zarezerwowane i wystawione do dnia 28 września 2010 r. powinny być honorowane przez przewoźników. Gorzej wygląda sytuacja w przypadku rezerwacji hotelowych. Te mogą nie być honorowane.

Obecnie poza Polską znajduje się 1064 klientów Orbisu. Firma ma jednak gwarancję ubezpieczeniową w wysokości 6 milionów zł, klientom więc - według zapewnień Orbisu - nic nie grozi. Jak podaje serwis Gazeta.pl w tym momencie w Urzędzie Marszałka Województwa Mazowieckiego, trwa spotkanie przedstawicieli w sprawie planu powrotu turystów do Polski. Znajdują się oni głównie w Turcji, Hiszpanii i Grecji.

95 procent udziałów w spółce, posiada fundusz Enterprise Investors, który postanowił, że nie będzie dłużej dofinansowywać firmy.

WIESZ COŚ WIĘCEJ NA TEN TEMAT? ZAREJESTRUJ SIĘ I NAPISZ ARTYKUŁ!
MASZ INNE ZDANIE NIŻ AUTOR MATERIAŁU? WYRAŹ JE W KOMENTARZU!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 30.09.2010 21:45

Upadłość to nic inne jak zalegalizowane złodziejstwo. Mnie oskubią, ciebie oskubią a sami wybudują sobie pałacyk na jakiejś wysepce. I wszystko w aureoli prawa. Ba, bankom to nawet rządy dosypią... A tobie każą zaciskać psa a jak nie będziesz chciał, to cię nazwą rozszczeniowcem. No cóż, taki mamy porządek. Nic na to nie poradzimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie będę się powtarzać. Wszystko tu link o 8 rano powiedziałam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam
  • Adam
  • 29.09.2010 22:19

al miałem szczęście 2 tygodnie temu wróciłem w egiptu z biurem turystycznym orbis szkoda że upadła ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń
zenon
  • zenon
  • 29.09.2010 20:18

http://www.wiadomosciturystyczne.pl/index.php?action=aktualnosci&start=aktualnosci&ID=456 przeczytajcie!!! - warto

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.09.2010 17:09

Nie straszcie, mam opłacone wczasy w lutym:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak tak dalej biuro za biurem ogłaszać będzie upadłość to sami będziemy musieli organizować sobie wycieczki zagraniczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.09.2010 11:30

Jestem w szoku!!! Miałem jechać z tym biurem do Hiszpanii, ale ostatecznie zrezygnowałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tego bym się nie spodziewał, ale słyszałem, że wszystkie agencje turystyczne ledwo zipią... Takie ichnie last minute, a raczej ostatnie tchnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.