2816 miejsce

Zbąszyń. 12. Polish Cup 2017 - Międzynarodowy Turniej Unihokeja

Pierwsze duże sportowe wydarzenie każdego roku w Zbąszyniu to Międzynarodowy Turniej Unihokeja. W dniach 3-5 lutego 2017 r., gościliśmy sześć europejskich drużyn w kategorii mężczyzn U19 z:Czech,Niemiec,Norwegii,Słowacji, Szwajcarii,Polski.

Pierwsze duże sportowe wydarzenie każdego roku w Zbąszyniu to Międzynarodowy Turniej Unihokeja.
 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji Tym razem, w dniach 3-5 lutego 2017r., gościliśmy sześć europejskich drużyn w kategorii mężczyzn U19 z: Czech, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Szwajcarii oraz oczywiście Polski. Turniej odbywał się równolegle w trzech miastach: Nowym Tomyślu, Rakoniewicach i Zbąszyniu. Był to ostatni ważny sprawdzian dla uczestników przed majowymi Mistrzostwami Świata w tej kategorii wiekowej, które odbędą się w Szwecji.

Meczem inauguracyjnym turniej w hali „Zbąszynianka” był pojedynek Polaków z bardzo silną drużyną Szwajcarii.
 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiNiestety reprezentacji Polski nie udało się pokonać faworyzowanych rywali. Mecz zakończył się wynikiem 13:4, który nie oddaje jednak do końca boiskowych wydarzeń. W pierwszych czterdziestu minutach pojedynku Polacy ambitnie walczyli z utytułowanym przeciwnikiem, grali nieźle w obronie, atakowali bramkę rywali starając się odrobić straty bramkowe. Kluczowe dla ostatecznego wyniku okazało się pierwsze sześć minut ostatniej tercji, w których Szwajcarzy czterokrotnie pokonali naszego bramkarza. Mimo wyraźnej straty bramkowej przed końcową syreną Polacy zdobyli jeszcze dwa gole, niestety również rywale trzykrotnie trafiali do naszej bramki, wygrywając zdecydowanie. Po 60 minutach rozegrana została seria rzutów karnych. W tym elemencie to nasza drużyna okazała się lepsza.

/ Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiKibice zgromadzeni w "Zbąszyniance", wśród nich wielu rodziców naszych reprezentantów, oraz oglądający transmisję na żywo na stronie internetowej Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji nie mogli z pewnością narzekać na brak emocji. Widzowie mogli zobaczyć wiele ciekawych akcji i zagrań oraz interwencji bramkarskich. Emocji z pewnością nie brakowało. Drużyna z Czech za mocna na reprezentantów Słowacji, tak można skomentować kolejny piątkowy pojedynek 12. Polish Cup.