Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń: 20 czerwca 2010 - akcja poboru krwi

20 czerwca 2010 r. (niedziela) w Zbąszyniu kolejna akcja poboru krwi. Czekamy na zdrowe, pełnoletnie osoby od godziny 9 do 15 w Domu Katolickim plac Rybaki. Na Twoją krew czeka co dziesiąta osoba, przebywająca w szpitalu.

Tylko z serca i nas samych.


Zapraszamy / Fot. Dorota MichalczakKrew jest lekiem niezastąpionym. Do tej pory nie udało się wyprodukować produktu, zastępującego ten cenny dar życia. Ten życiodajny płyn jest jedyną tkanką, którą zdrowy człowiek może przekazać bez szkody dla własnego organizmu.

Na ten dar czekają poszkodowani w wypadkach oraz ciężko chorzy, dla których krew jest nieraz jedynym środkiem ratującym życie. Co dziesiąta osoba przebywająca w szpitalu, potrzebuje naszej żywej tkanki życia.

Krew mogą oddawać wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 do 65 roku życia, posiadające dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi w odstępach dwumiesięcznych, nie częściej niż 6 razy w roku mężczyźni i 4 razy w roku kobiety.Plakat wykonał uczeń Szkoły Podstawowej w Przyprostyni Bartosz Bimkiewicz (klasa V) / Fot. Dorota Michalczak

Przed pobraniem krwi, dawca wypełnia ankietę, rzetelnie odpowiadając na zawarte w niej pytania. Krew każdego dawcy jest badana, a oddający ją po raz pierwszy, mają określoną grupę.

Aby każdy chętny mógł na terenie Zbąszynia oddać krew, organizowane są akcje poboru krwi. Na miejsce przyjeżdża ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Tam też trafia pobrana krew. Mieszkańcy mogą bezpiecznie oddać krew w pomieszczeniach Domu Katolickiego.

Dla każdego dawcy zawsze są przygotowane upominki, oprócz przydziałowych ośmiu czekolad, soku i ciastek.

Zaszczepmy w sobie wrażliwość na ból i cierpienie innych, okazujmy im pomoc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zaszczepmy w sobie wrażliwość na ból i cierpienie innych, okazujmy im pomoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani dorotko gdyby była taka możliwość to oczywiście bym przybył:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapraszamy.
Warto coś z siebie dać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.