Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25880 miejsce

Zbąszyń, 21 września 2010 - Akcja poboru krwi

21 września 2010 r. (wtorek) w Zbąszyniu odbędzie się kolejna akcja poboru krwi. Czekamy na zdrowe, pełnoletnie osoby od godziny 9 do 13 w Zespole Szkół nr.2. ul. 17 Stycznia. Na Twoją krew czeka co dziesiąta osoba przebywająca w szpitalu.

Tylko z serca i nas samych


Plakat zapowiadający akcję poboru krwi. / Fot. Dorota Michalczak21 września 2010 (wtorek) w Zespole Szkół nr.2 w Zbąszyniu,ul. 17 Stycznia w Zbąszyniu odbędzie się akcja poboru krwi. Na zdrowych dawców czekać będzie ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania, od godz. 9 do 13.

Dawcą krwi może zostać zdrowa osoba w wieku 18 do 65 roku życia, posiadające dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi w odstępach dwumiesięcznych, nie częściej niż 6 razy w roku mężczyźni i 4 razy w roku kobiety.

Przed pobraniem krwi, dawca wypełnia ankietę, rzetelnie odpowiadając na zawarte w niej pytania. Krew każdego dawcy jest badana, a oddający ją po raz pierwszy, mają określoną grupę.

Będzie to już 50. akcja HDK zorganizowana w okresie sześciu lat


Do tej pory w ten szczytny cel, zaangażowaliśmy dużą grupę naszego społeczeństwa, która w tym czasie oddała ponad 940 litrów tego cennego leku. Krew jest lekiem niezastąpionym. Do tej pory nie udało się wyprodukować produktu, zastępującego ten cenny dar życia. Ten życiodajny płyn jest jedyną tkanką, którą zdrowy człowiek może przekazać bez szkody dla własnego organizmu.

Badania morfologi krwi


Dla 30 osób - uczącej się młodzieży - nie będącej dawcami, zostaną wykonane badania morfologii krwi. Pozwoli to sprawdzić młodzieży swój stan zdrowia, a w przyszłości podjąć tak ważną decyzję, jak bycie dawcą krwi a może i szpiku.Plakat promujący akcję krwiodawstwa / Fot. Plakat ucznia Szkoły Podstawowej w Przyprostyni

Osoby chcące zostać potencjalnymi dawcami szpiku mogą zgłaszać się na akcje krwiodawstwa, obsługiwane przez RCKiK w Poznaniu, zostanie pobrana od nich krew do badań, a o wyniku zostaną poinformowani listownie.

Każdy dawca otrzymuje 8 czekolad, sok i ciastka, na każdego dawcę będzie czekał upominek od Klubu SHDK RP Zapraszam na stronę zbąszyńskiego klubu krwiodawców www.cennekrople.pl.tl. Zaszczepmy w sobie wrażliwość na ból i cierpienie innych, okazujmy im pomoc.

Kto może zostać dawcą, a kto nim nie zostanie czytaj- tutaj.
- tutaj ankieta do pobrania

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ignacy Wilk
  • Ignacy Wilk
  • 19.09.2010 20:30

Trzeba być człowiekiem, dobrym człwiekiem. Pomagać i wspierać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

niestety na to wygląda ale są osoby które zawsze pomogą :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę ze osoba stawiająca jedynki, za materiał jest przeciwnikiem pomocy chorym , Zaangażowania społecznego i wszelkiej działalności. Szkoda !!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

to już tak dużo jak ten czas szybko leci !
szkoda że niewszystkim jest dane innym pomóc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.