Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Akcja krwiodawstwa 16 marca

Po raz kolejny z inicjatywy zbąszyńskiego klubu SHDK RP "Cenne Krople", w liceum przy ul. Powstańców Wielkopolskich, odbędzie się akcja krwiodawstwa zaplanowana na piątek 16 marca 2012r. w godzinach 9-14.

Plakat informacyjny. / Fot. Dorota Michalczak Wszyscy lubimy dostawać prezenty, lecz bardziej ucieszy nas podarowanie odrobiny siebie naszym bliźnim, którzy są chorzy i liczą na naszą pomoc. Ofiarujmy im nasze "Cenne Krople", jakimi jest krew. Podarujmy im szansę na dalsze życie. Nie bójmy się, to taki wspaniały i szczytny cel.

Krew będzie można oddać w Zbąszyniu- 16 marca 2012 (piątek) w godzinach 9-14 w liceum ul. Powstańców Wlkp.

Dawcami mogą zostać wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-65 lat. Osoby, chcące zostać potencjalnymi dawcami szpiku, mogą zgłaszać się na akcje krwiodawstwa obsługiwane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Zostanie od nich pobrana krew do badań, a o wyniku zostaną poinformowani listownie.

Praca konkursowa / Fot. Natalia LehmannRada Klubu SHDK RP "Cenne Krople" zwraca się z prośbą do wspierających ideę krwiodawstwa, aby wypełniając zeznanie podatkowe PIT, rozliczając się za rok poprzedni, byli uprzejmi odpisać 1 procent należnego podatku na rzecz Klubu Cenne Krople. W PIT należy wpisać nr KRS 0000186577 z zaznaczeniem na rzecz Klubu Cenne Krople. Rada Główna po otrzymaniu wpłaty od Urzędu Skarbowego przekaże je zbąszyńskiemu klubowi.

Zanim zgłosisz się do punktu poboru krwi, zapoznaj się z informacjami na stronach:
Jak zostać krwiodawcą
Zostań dawcą
Informacja o chorobach zakaźnych

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Podczas poboru krwi, można zostać również potencjalnym dawcą szpiku.
Zapraszają organizatorzy już jutro.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze przeczytałam i zgadzam się z odpowiedzią z RCKiK w Szczecinie.
W Polsce jest tylko kilka RCKiK, które pobierają próby na szpik.
Dawcą szpiku może zostać osoba do 50 roku życia. Wyznacza się też granicę wieku do oddania krwi do badań. Potencjalny dawca musi być zdrowy, operacje serca już to eliminuje.

Moje ryzyko, moja sprawa! - nie w tym przypadku.

Najlepiej żeby osoby młode starały się ten problem zrozumieć, i zostać potencjalnymi dawcami szpiku. Bardzo często potencjalny dawca czeka wiele lat na biorcę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigdy nie zapomnę, jak na komisji wojskowej oddawałem krew. Przy oddawaniu krwi mdlałem. Zgodziłem się oddać, pod warunkiem, ze będę pielęgniarkę trzymał za kolano. I nie zemdlałem a wszyscy mieli ubaw. Pielęgniarka też. Serce wtedy dobrze pompuje i migiem ćwiartka uleci.
No, ale od momentu kiedy w Szczecinie przy Bramie Portowej za PDT poczęstowano mnie szaszłykiem z psa, nie chcą brać ani krwi, ani szpiku. Żeby mnie cofnąć z zaświatów, zużyto piętnaście kroplówek. Dwa razy tyle co na żółtaczkę dają (siedem, osiem).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ode mnie nie chcieli szpiku, woleli żeby umarła! Ot demokracja! Co to kogo powinno obchodzić, skoro ja decydowałem, że chcę oddać szpik kostny?! Moje ryzyko, moja sprawa!link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.